Zavrieť

Porady

Predaj vlastneho majetku spolocnika do s.r.o

Dobry den,

Ak mam novovzniknutu s.r.o. so zakladnym imanim 5000EUR, mozem ako spolocnik/konatel predat sukromny majetok tejto s.r.o. ? Jednalo by sa o specificku vypoctovu techniku, ktora by sluzila k predmetu podnikania v realnej hodnote cca 2000 EUR (10 kusov techniky ). Cital som nieco o limite 500 eur na vec ( potom potrebujem znalecky posudok ? ). Mozem teda realizovat predaj 10tich veci ( 10 kupno-predajnych zmluv) po 200 EUR odo mna ako sukromnej osoby do s.r.o. ? Ak by sa to teda realizovalo, bude to evidovane ako naklady vo vyske 2000 EUR , alebo sa to transformuje do zakladneho imania v nepenaznej forme? V pripade ze budem mat prijem spolocnosti taktiez 2000 do konca roka bez dalsich nakladov, budem mat teda zisk 0, alebo 2000 ?

Dakujem.
europoradna Mam podobnu zalezistost, no prepis bytu na sro. Viete mi poradit urcite vyhody a nevyhody pripadne ako prebieha prepis? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    nákup hnuteľných vecí (výpočtovej techniky) od súkromnej osoby - nepodnikateľa = ok = nákladová položka SRO.....ale preboha, prečo chce niekto predávať vlastný byt SRO?
    europoradna hm je to komplikovane, ale v konecnom dosledku ake su nevyhody a teda je nejake vyhoda okrem zvysenia zakladneho imania? Dakujem

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Podľa môjho názoru hlavná nevýhoda spočíva v zaradení bytu do obchodného majetku spoločnosti a teda v možnosti uspokojovania veriteľov sro aj z tejto časti obchodného majetku.

    Ak si toto riziko vyhodnotíte ako nízke, zrejme prevládne výhoda - napr. najmä ak s.r.o. je platiteľom DPH, možnosť využiť odpočet na náklady spojené s rekonštrukciou bytu.

    pekný deň

    Ešte dopĺňam odpoveď na prvú otázku, pri tom postupnom predaji vznikne spoločnosti náklad, nedôjde k zvýšeniu základného imania (to sa robí rozhodnutím VZ, resp. jediného spoločníka v spojení s prevzatím vkladu a registráciou do obch. registra)
    Naposledy upravil sroservis : 08.10.13 at 18:45 Dôvod: doplnenie

    Predaj vlastneho majetku spolocnika do s.r.o

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.