Zavrieť

Porady

Ako je to z dlhmi pred manzelstvom?

ahojte poradaci chcem sa informovat na.. Moj priatel ma dlhy onedlho sa ideme brat. Chcela by som vediet ci mozu jeho dlhy ktore mal este pred manzelstvom prepadnut na mna ako na jeho manzelku alebo na nase spolocne deti? a este pokial ziskame spolocny majetok pocas manzelstva napr. byt maju exekutori narok na tento byt aj keby som majitelkou vyhradne ja?
Naposledy upravil Dav : 23.09.10 at 16:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Veronika Haluzová Pozri príspevok
    ahojte poradaci chcem sa informovat na.. Moj priatel ma dlhy onedlho sa ideme brat. Chcela by som vediet ci mozu jeho dlhy ktore mal este pred manzelstvom prepadnut na mna ako na jeho manzelku alebo na nase spolocne deti? a este pokial ziskame spolocny majetok pocas manzelstva napr. byt maju exekutori narok na tento byt aj keby som majitelkou vyhradne ja?
    Brať si chlapa, čo má dlhy spred manželstva (bez riadnej protihodnoty - teda keby mal hypotekárny úver a za neho kúpený byt, tak to je OK, ale samotné dlhy...) tak to je časovaná bomba. Navyše tie jeho dlhy budete splácať zo spoločného rodinného rozpočtu.

    A exekútora nebude zaujímať, čo je výlučne jeho a čo je spoločné. Zoberie aj to, čo patrí vám obom.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Veronika Haluzová Pozri príspevok
    a este pokial ziskame spolocny majetok pocas manzelstva napr. byt maju exekutori narok na tento byt aj keby som majitelkou vyhradne ja?
    Ak ziskate majetok pocas manzelstva (myslene zrejme kupou), majetok spada do BSM, t. j. obaja ste spoluvlastnici majetku, ani jeden z vas nebude teda vyhradnym vlastnikom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Veronika Haluzová
    byt maju exekutori narok na tento byt aj keby som majitelkou vyhradne ja?
    Pokiaľ by tento byt bol v tvojom vlastníctve pred sobášom, je to stále výlučne tvoj majetok (nenadobudnutý spoločne, nespadá do BSM!), exekútor naň nemôže siahnuť. Ale na veci a majetok nadobudnuté počas manželstva už veselo môže.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som si veelmi dobre rozmyslela, ci sa mam za takehoto cloveka vydat. Ale laska byva slepa a hlucha, zvlast u mladych ludi. Lenze potom tie konce....

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    buchač Pozri príspevok
    Peniaze do manželstva má priniesť žena ...

    ...Juri, neblázni, potom už manžela nepotrebuje...len chlopa ...občas

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...a ten budúci manžel bude dlžoby splácať z príjmu, čo patrí do rodiny..teda vám obom..tak aj dlhy budú spoločné...teda, nech splatí dlhy a potom si ho zober...

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    buchač Pozri príspevok
    Peniaze do manželstva má priniesť žena ...

    Ak ide o tú variantu , ktorú spomínaš , potom je to už zlatokopectvo ...

    A načo budú ČO ??????....dlhy , alebo peniaze ....
    Peniaze nie, iba roľu, kravu a periny.

    A pýtala som sa načo jej budú jeho dlhy.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..mojuš, ty to nemáš voľajako domotané?..nie roľu, ale pláž (najlepšie súkromnú pri mori na Malorke), ..kone (pod kapotou, čím viac, tým lepšie)...a duchny netreba, na Malorke je teplo, stačí plachta..no..myslím ja..))))))

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Veronika Haluzová Pozri príspevok
    ahojte poradaci chcem sa informovat na.. Moj priatel ma dlhy onedlho sa ideme brat. Chcela by som vediet ci mozu jeho dlhy ktore mal este pred manzelstvom prepadnut na mna ako na jeho manzelku alebo na nase spolocne deti? a este pokial ziskame spolocny majetok pocas manzelstva napr. byt maju exekutori narok na tento byt aj keby som majitelkou vyhradne ja?
    ...Ti poviem , strašná to ...
    Veronika Haluz ová

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kazu Pozri príspevok
    Chlap má do manželstva priniesť peniaze, nie dlhy. Načo ti budú?
    Peniaze do manželstva má priniesť žena ...

    Ak ide o tú variantu , ktorú spomínaš , potom je to už zlatokopectvo ...

    A načo budú ČO ??????....dlhy , alebo peniaze ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.