Zavrieť

Porady

Zelené čudo - neviete čo to je?

Prosím Vás toto našla kolegyňa pred vchodom a vôbec nevieme prísť na to čo by to tak mohlo byť. Tak som sa rozhodla že to pricapím sem. Viac hláv, možno na niečo príjmeme.
Naposledy upravil bv_alexandra : 11.12.08 at 09:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A nebude to ozdobná tekvica? Ja také niečo pestutujem na záhrade, ale priznám sa, sú inej farby, skôr žltozelené, žlté, oranžové, ale je to tomu podobné .

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Neviem z fotky odhadnúť veľkosť.....Čosi podobné priniesla nedávno domov dcéra s priateľom. A on povedal, že to sú figy.....

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Nika Pozri príspevok
    Neviem z fotky odhadnúť veľkosť.....Čosi podobné priniesla nedávno domov dcéra s priateľom. A on povedal, že to sú figy.....
    Je to veľké ako pomaranč. Ležalo to na zemi pred vchodom

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Tak toto tu už raz bolo toto čudo. Nie nie je to figa, idem to pohľadať, lebo si nepamätám ten názov.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Je to veľké ako pomaranč. Ležalo to na zemi pred vchodom
    tak asi nie. Tie "naše" boli oveľa menšie

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Našla som to. Vlastička si to doniesla z Bulharska a pýtala sa či niekto nevie čo to je. Kukučka- Betka to vypátrala. http://www.inzine.sk/article.asp?art=8031

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Simonka vďaka za pátraciu akciu. Šak sa nám kvôli tej guli takmer znížili pracovné výkony
    Ešte raz veľká vďaka

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Akurát minulý týždeň som pozerala ruskú televíziu a tam o tom hovorila jedna, že to dáva do vodky nechá asi pol roka stáť a potom užíva na zvýšenie imunity. Tiež hovorila, že to jej babka užívala a dožila sa 108 rokov.Je to plod čo rastie v strednej Ázii a po rusky to nazvala nejako na "ch".Neviem až tak dobre po rusky, ale tekvica ani figa to nie je. Škoda že televízia nemá archív programu a tak sa to nedá nájsť.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Antea Pozri príspevok
    Akurát minulý týždeň som pozerala ruskú televíziu a tam o tom hovorila jedna, že to dáva do vodky nechá asi pol roka stáť a potom užíva na zvýšenie imunity. Tiež hovorila, že to jej babka užívala a dožila sa 108 rokov.Je to plod čo rastie v strednej Ázii a po rusky to nazvala nejako na "ch".Neviem až tak dobre po rusky, ale tekvica ani figa to nie je. Škoda že televízia nemá archív programu a tak sa to nedá nájsť.
    108 rokov? Kde to nájdem?

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    erzet Pozri príspevok
    108 rokov? Kde to nájdem?
    Určite v parku v Lednici http://www.porada.sk/t80881-p6-tip-n...nspiracie.html , asi aj v Arboréte v Mlyňanoch.
    Odporúčam obidvoje na výlet, aj keď nechcete macluru.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    aviator Pozri príspevok
    Určite v parku v Lednici http://www.porada.sk/t80881-p6-tip-n...nspiracie.html , asi aj v Arboréte v Mlyňanoch.
    Odporúčam obidvoje na výlet, aj keď nechcete macluru.
    Ďakujem

    zivan je offline (nepripojený) zivan

    ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac zivan
    Nie som botanik, ale podobný plod som už držal v ruke vlani na jeseň. Objavil som ho najednom strome blízko Levíc. Vtedy som si s pomocou môjho priateľa zistil o čo ide. Je to tzv. Maklura oranžová (Maclura pomifera) - vraj pochádza zo severnej Ameriky a pestuje sa hlavne ako okrasná rastllina. Na internete si o tom nájdeš omnoho viac - napr aj na http://www.botany.cz/cs/maclura-pomifera/
    Daj vedieť či sa to zhoduje s tvojim objavom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.