Zavrieť

Porady

Hudobný doprovod

Dobrý deň,
prosím o radu k uzatvorenej dohode o vykonaní práce na hudobný doprovod počas propagačnej akcie pre obchodných partnerov firmy. Neviem prečo, ale stále ma máta, že by to mohlo mať niečo s príspevkami do "autorských fondov" alebo niečím takým, neviem ako sa to presne nazýva. Alebo len ako pri klasickej dohode odvody do garančného a úrazového fondu SP, samozrejme dane a koniec? V predchádzajúcich témach som na nič nenarazila. Ďakujem za pochopenie
Luba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JNOVAK je offline (nepripojený) JNOVAK

    JNOVAK
    Lubka, neviem Ti poradiť, ale teším sa na fundované príspevky, lebo už som počul, že na zhromaždenie škôlkárov vletel zástupca organizácie na ochranu autorských práv a požadoval horentnú platbu za pesničky s magneťáku.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    panilú
    Dobrý deň,
    prosím o radu k uzatvorenej dohode o vykonaní práce na hudobný doprovod počas propagačnej akcie pre obchodných partnerov firmy. Neviem prečo, ale stále ma máta, že by to mohlo mať niečo s príspevkami do "autorských fondov" alebo niečím takým, neviem ako sa to presne nazýva. Alebo len ako pri klasickej dohode odvody do garančného a úrazového fondu SP, samozrejme dane a koniec? V predchádzajúcich témach som na nič nenarazila. Ďakujem za pochopenie
    Luba
    Ak je to len klasická dohoda o vykonaní práce tak sa zráža daň a zamestnávateľ platí garančné a úrazové poistenie. Príspevky do literárneho fondu sa platia zo zmlúv o dielo ktoré sa uzatvárajú na základe autorského zákona.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.