Zavrieť

Porady

Kredity

Prosím vás, čo všetko je potrebné pre postup do 12 triedy?Aké sú možnosti? Som na materskej, tak som teraz dosť mimo. Som učiteľka 1. stupňa a mám prvú atestáciu.Záleží aj na odpracovaných rokoch?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    Učiteľka môže požiadať riaditeľa školy o 60 kreditov za rozširujúce štúdium.

    Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

    dobra otazka Tezaurus
    a) ziskat VS vzdelanie III. stupna (PhD) + 6 r. praxe
    b) ziskat 30 kreditov, prihlasit sa na atestacne vzdelavanie, spravit 2. atestaciu
    c) ziskat 60 kreditov a spravit 2. atestaciu

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    Má nárok aj na kreditový príplatok.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Ja by som potrebovala informáciu, či učitelia, ktorí sú preradení z 9 do 8 platovej triedy /sú to učiteľky MŠ/ a je im vyrovnávaný plat , či pri získaní kreditov sa im tých 6 % k platu pripočíta, alebo sa odpíše z príplatku k platu . Ďakujem.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    BABYstar Pozri príspevok
    Ja by som potrebovala informáciu, či učitelia, ktorí sú preradení z 9 do 8 platovej triedy /sú to učiteľky MŠ/ a je im vyrovnávaný plat , či pri získaní kreditov sa im tých 6 % k platu pripočíta, alebo sa odpíše z príplatku k platu . Ďakujem.
    Ja mám informáciu, že sa im to odráta z toho príplatku čo teraz dostávajú ako vyrovnanie k platu. Naše vychovávateľky to riešili, či sa im oplatí ísť na I.atestáciu, alebo zháňať kredity a povedali im v škole že ani nie. Ak by si spravili tú I.atestáciu, tak by postúpili o triedu vyššie, tam kde boli predtým a tým by sa im zrušilo vyrovnanie a nič viac by nezarobili. To sa im lepšie oplatí nastúpiť na VŠ a zvýšiť si kvalifikáciu.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Ďakujem, ja som mala tiež takúto informáciu, ale riaditeľka presviedča učiteľky, že sa im plat navýši a tak zháňajú kredity , niektoré si platia kurzy a záver bude teda veselý......

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Zbieranie kreditov a vykonanie atestácie je výhodné v tom, že pri zmene pracoviska alebo pracovného zaradenia sa Vám už navyrovnáva plat, ale kredity a atestácia ostáva. Človek nikdy nevie...

    uctovnik66 je offline (nepripojený) uctovnik66

    uctovnik66
    Učiteľka 1. stupňa ZŠ - VŠ vzdelanie učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ - 1993, 1. kvalifikačná skúška - 2000, rigorózna skúška 2004, 2. kvalifikačná skúška 2007. Teraz 12 PT a už stihla nazbierať aj 52 kreditov, má 6 % kreditový príplatok. V auguste 2010 ukončila rozširujúce štúdium AJ - získala spôsobilosť na vyučovanie AJ na 1. stupni ZŠ. Patrí jej za to štúdium 60 kreditov, alebo to sa vzťahuje iba na tých, čo získajú spôsobilosť po 1. 1. 2012?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.