Zavrieť

Porady

Neoprávnene priznaný daňový bonus

Zdravím,

v odbore mzdového účtovníctva som nováčik, samostatne spracúvam mzdy len druhý mesiac a tak sa chcem s niekým poradiť o probléme, ktorý sa mi naskytol. V minulosti nám robila mzdy externá firma. Keďže je september, zamestnanci mi nosia potvrdenia o návšteve školy detí starších ako 15 rokov pre priznanie daňového bonusu. Prišla som na to, že jednému zamestnancovi sme neoprávnene priznávali daňový bonus na dcéru, ktorá skončila vysokú školu ešte v máji 2008. Čiže od júna 2008 až do augusta 2009 mu bol vyplácaný neoprávnene. Ak má niekto radu, čo s tým, budem vďačná.
Na daňovom úrade mi poradili, nech si prečítam §40 ods.3 písm. c zákona o dani z príjmov, čo je fajn. Znamená to zrejme, že musím v tomto štvrťročnom hlásení zvýšiť preddavok na daň. Ale ako mám potom riešiť toho zamestnanca? Mám mu to postupne stŕhať z výplaty alebo rok 2009 riešiť až pri ročnom zúčtovaní dane? Naraz to robí celkom dosť peňazí.
Pls, poraďte poraďáci.

Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Neoprávnene priznaný daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.