Zavrieť

Porady

PN pocas DOHODY

dobrý den chcem sa opytat pracujem na dohodu o vykonani prace. ale pomentalne som chora. doktorka mi povedala ze musim mat pn aj mi ju vypisala a ze ju mam zaniest na socialku ale naco??? mam narok na choru? zamestnavatel to odo mna nevyzaduje yiadnu PNku on ma pocas choroby proste neplati. DDAKUJEM ZA INFO:
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
IMIP Pozri príspevok
platim si do zdravotnej aj do socialnej, takze mi budu platit PN alebo ako?
na PN-ke ti lekárka mala zaškrtnúť povinne poistená SZČO a uviesť zamestnávatela "SZČO". . Ak to tak nie je - daj si ju opraviť. Potom ju treba zaniesť do soc. poisťovne. Ak bude PN trvať aj v ďalšom mesiaci, k poslednému dňu treba si pýtať od lekárky tzv. prechodku a aj túto odniesť do SP.

Máš nárok na nem. dávky, počas PN-ky odvody do SP neplatíš (ak PN trvá len časť mesiaca, nezabudni zaplatiť alikv.časť).
Pred odovzdaním PN-ky si daj skontrolovať v SP platby poistného SZČO. Ak tam máš nedoplatok, nemocenské ti nevyplatia.

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

drobeceva
IMIP Pozri príspevok
dobrý den chcem sa opytat pracujem na dohodu o vykonani prace. ale pomentalne som chora. doktorka mi povedala ze musim mat pn aj mi ju vypisala a ze ju mam zaniest na socialku ale naco??? mam narok na choru? zamestnavatel to odo mna nevyzaduje yiadnu PNku on ma pocas choroby proste neplati. DDAKUJEM ZA INFO:
Pri dohode sa Pn-ka neplatí, takže verím, že z-ľ od Teba to nevyžaduje.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
IMIP Pozri príspevok
dobrý den chcem sa opytat pracujem na dohodu o vykonani prace. ale pomentalne som chora. doktorka mi povedala ze musim mat pn aj mi ju vypisala a ze ju mam zaniest na socialku ale naco??? mam narok na choru? zamestnavatel to odo mna nevyzaduje yiadnu PNku on ma pocas choroby proste neplati. DDAKUJEM ZA INFO:
si evidovaná na úrade práce ? Máš v čas PN plánovaný kontakt ?

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
IMIP Pozri príspevok
niesom na UP mam zivnost
ako živnostník nie si povinne poistená osoba ? (platíš odvody do SP ?)

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.