Zavrieť

Porady

PP, RD, problémy v práci s krátením mzdy a podanie trestného oznámenia

V Júli 2011 som bola na PN - rizikové tehotenstvo. Mám trvalý pracovný pomer, uzavretý v roky 2003 na dobu neurčitú. Samozrejme počas pôsobenia vo firme sa zmenili majitelia firiem a nám sa len dal doplnok k prac.zmluve. Od Decembra 2013 pracujem naspäť vo firme, ale RD mi skončí až v r.2015, nakoľko sa dcérka narodila predčasne v 35tt v Januári 2012. Pri nástupe do práce som najprv pracovala na skrátený prac.čas od 2.12.2013 do 31.12.2013 podľa pracovnej zmluvy zo dňa 1.8.2003 s dodatkom, že ostatné náležitosti súvisiace s PP zostávajú nezmenené. Avšak momentálne sa predstavenstvo spoločnosti rozhodlo krátiť mzdu, hoci "akákoľvek zmena v mzdovom ohodnotení bude so zamestnancom prejednaná min. 15dní pred zúčtovním s vydaním dokladu o zmene mzdového zaradenia. A odvoláva sa na kolektívnu zmluvu - avšak táto dohoda ako aj kolektívna zmluva na ktorú sa odvoláva, bola uzatvorená medzi mnou a podpísaná pôvodným GR ako aj majiteľmi firmy, ktorý už v tejto firme nepracuje/ majitelia nevlastnia, a zároveň sa odvoláva na pôvodné body Kolektívnej zmluvy . Nič iné som nepodpisovala a aj keď vedenie terajšie podpísalo Kolektívnu zmluvu s OZ KOVO, toto ju napadlo, nakoľko v nej došlo k zmenám bodov, ktoré neodsúhlasili....... Nové dohody o prac.pomere podpísali vo firme len piati ľudia z vyše 200 a týmto mzda krátená nebola. Takže OZ KOVO rozporovalo podpísanú kolektívnu zmluvu a napadlo zmenu v jed. bodoch, na to sa však vedenie spoločnosti nevyjadrilo. No a v tomto mesiaci nám krátili osobné hodnotenie v mzde, bez upozornenia, oznámenia - jediné čo vieme, je e-mail adresovaný GR na riaditeľov úsekov 24.8.2014 v nedeľu a v pondelok nám tento e-mail preposlal náš riaditeľ úseku. Nič oficiálne podpísané a orazítkované, na firemnom papieri k nám neprišlo. Čiže 25.8.2014 - čo je vlastne deň, kedy normálne dostávame pásky........ Avšak tie sme obdržali až vo štvrtok 28.8.2014 a mzdu sme na účet ešte nedostali....... Takže chceme vlastne podať hromadné trestné oznámenie za neoprávnené krátenie mzdy, za neskoré vyplatenie mzdy - resp. nevyplatenie mzdy za predchádzajúci mesiac. Máme šancu na úspech? Ako bojovať? A ja, ako zamestnankyňa síce v prac.pomere - ale na RD, môžu mi krátiť mzdu? Aké doklady potrebujeme? Ďakujem
Naposledy upravil alena7780 : 29.08.14 at 17:33
veronikasad Alenka, omyl - si riadny zamestnanec, nie si na rodičovskej dovolenke, len poberateľ rodičovského príspevku v súbehu so zamestnaním.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Krátenie osobného ohodnotenia je zvyčajne silno závislé od hodnotenia nadriadeného a je len veľmi malo prípadov, kedy by bolo vymahatelne zalobou

    PP, RD, problémy v práci s krátením mzdy a podanie trestného oznámenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.