Zavrieť

Porady

19% daň a SZCO

Dobry den, prosim o vysvetlenie, z akej ciastky si odpocitavam 19 % dan?

Priklad, dostanem na vyplatu 25 tisic (skk, lahsie sa mi to pocita), 4500 sk su odvody, budem robit na pausal, takze po odpocitani odvodov mi zostane 20500 sk. Z tejto sumy si odpocitam 40% pausal = 12300 skk a z tejto sumy sa az odratava 19 % dan? Prosim, ak sa mylim, napiste mi radu ako to vypocitat, ale co najjednoduchsie :-) Dakujem velmi pekne.
Naposledy upravil Dav : 25.09.09 at 18:12 Dôvod: oprava názvu témy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Z dosiahnutých príjmov odpočítaš výdavky vo výške 40 %, od tej sumy odpočítaš zaplatené odvody. Tento základ dane znížiš o nezdaniteľnú časť a prípadne príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, účelové sporenie alebo poistné na životné poistenie a až z tej sumy potom vypočítaš daň 19 %.

    bpetra je offline (nepripojený) bpetra

    bpetra
    DObry vecer, velmi pekne dakujem, je to super tabulka. To nezdanitelne minimum sa tyka aj mna? kazdeho? Dakujem, PEtra

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bpetra Pozri príspevok
    DObry vecer, velmi pekne dakujem, je to super tabulka. To nezdanitelne minimum sa tyka aj mna? kazdeho? Dakujem, PEtra
    NČ si môže odpočítať zo svojich píjmov každý.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    bpetra Pozri príspevok
    DObry vecer, velmi pekne dakujem, je to super tabulka. To nezdanitelne minimum sa tyka aj mna? kazdeho? Dakujem, PEtra
    Ano aj teba.
    Takže si si to vyrátala? Už tomu rozumieš?

    bpetra je offline (nepripojený) bpetra

    bpetra
    hej, porozumela som, najprv som nechapala, ale VZOR mi pomohol Velmi vam vsetkym dakujem, som rada, ze tato stranka existuje a ze ste tu vsetci taki mili a ochotni

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No názov témy je poriadne mätúci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.