Zavrieť

Porady

Súkromné detské jasle

Viem, že je na porada.sk založených niekoľko dotazov k tejto téme, študujem ich tu už pár hodín, ale všetko sú to už staršie rady, postrehy, pripomienky... na niektoré odkazy ma už ani nepreklikne. Potrebujem najčerstvejšie informácie o tom, ako kde, možno s kým začať. Ak môžete, pomôžte. Viem, že v prvom rade prieskum, hygiena, vyhláška č. 527/2007. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

    Som žena vanlenka
    Ahoj kesselo,
    ešte stále ťa zaujíma téme detské jasle? Mňa tiež, chcem začať podnikať a chcem si zriadiť mini-jasle v byte alebo v podobných priestoroch. Maximálne 10 detí mať. Prieskum a hygiena je základ. Najprv, ale ak chceš ísť do prenajatých priestorov vopred si zavolaj hygienu aby ti odobrila, že to tam môžeš mať. Bohužiaľ v niektorých prípadoch záleží na tom ako sa hygienička "vyspí"!!!! Potom už len otvoriť živnosť - volné živnosti alebo založiť s.r.o. Na ÚP by ti mali podať informácie. Môžeš ísť do toho sama - čo neodporúčam, alebo zamestnať 1 alebo 2 ženy z ÚP a požiadať o prefinancovanie odvodov § 50 a sa mi zdá. Druhá možnosť je zobrať absolventky na absolventskú prax, ÚP im bude platiť 200 eur mesačne a podľa dohody ty môžeš doplatiť dohodnutú sumu. Tretia možnosť kamarátka ktorá má podobné nadšenie ako ty - spolu zainvestovať do zariadenia, vybavenia jaslí. Náklady nie sú až tak hrozné, pokial máš dačo vo vrecku alebo sponzora. Ak si na ÚP evidovaná min. 3 mesiace tak potom môžeš vypracovať zámer a požiadať o príspevok. V každom kraji je to inakšia výška, podľa % schopnosti sa zamestnať. A hlavná zásada pri počiatočnej investícii: Tie peniaze čo si sa rozhodla investovať, nadobro sa s nimi rozlúčiť a uvedomiť si vysokú mieru rizika straty týchto investícií pri zlyhaní tvojho podnikateľského zámeru. Ja s tým 110 % počítam a som dopredu s týmto uzrozumená. V oblasti financií rátam s možnosťou úveru pre začinajúcich podnikatelov. zatiaľ toľko ak budeš pokračovať v pátraní tak napíš vzájomne si poradíme
    Ahoj, zaujíma ma niečo viac ohladne hygieny v jasliach. Ked to zhrniem chceš mať priestor pre opateru detí - max 10ks, vo veku asi do 3 rokov.
    V podstate ide o jasle.Prečo to však nazývať jasle a mať opletačky s hygienou? Nie je jednoduchšie si v priestore, ktorý je vyhovujúci zriadiť napr.day care, deský kústik alebo tak nejako to nazvať? stačí ti voľná živnosť -opatera detí...obdobne ako jasle, ale zrejme nemusíš riešiť nároky hygieny. Tie budú zrejme také vysoké, že budeš musieť mať x počet toaliet na počet detí.
    Riešim teraz momentálne tento istý problém. Priateľka má domček, ktorý bez problému postačuje priestorovo pre 8-10 detí. Priestor je sprevádzkovaný a rieši momentálne živnosť. Ohlas je iba pozitívny a naplniť ho nebude problém. samozrejme sa naskytuje otázka, ktorú tu rieši asi každý...štátna byrokracia a hygiena. V prvom rade by si mali hygienici uvedomiť ako sa žije v rómskych osadách. To, že mám doma 8 detí a iba dve toalety je podla mna bežné. Ved pred x rokmi boli viac početné rodiny štandard, ale na to sa asi pozabudlo.

    Budem rád ak posunieš dobré nápady a skúsenosti.

    Lubo

    evita09 je offline (nepripojený) evita09

    evita09
    Ahojte, tiež mám záujem zariadiť jasle alebo baby klub, nie je to jednoduché hlavne z finanč.príspevkami alebo pôžičkami. Lubo v tomto máš pravdu čo sa týka toaliet a umyvadiel. Chcela som kúpiť priestory ale neviem ako by to šlo aj ked viem že o deti nie je núdza. Uvažujem o tom už zo pár rokov len chýba odvaha alebo obava z birokracie. V USA a iných štátoch to je oveľa jednoduchšie.
    Tiež budem rada ak sa dozviem viac informácii a skúsenistí od Vás čo ste začali alebo už podnikáte v tejto oblasti.
    Dakujem
    Evita
    Andrejka8885 Dobrý deň, rada by som sa informovala či sa vám to podarilo Za skorú odpoveď vopred ďakujem
    evita09 Andrejka, podarilo sa a som len mierne spokojná, všetky povolenia a vybavovačky trvali asi 6 mesiacov. Sme malinké zariadenie rodinného typu s kapacitou 10-12 detí ale uvažujem o rozšírení aj pre deti nad 3 roky. :-)
    V tejto dobe týchto zariadení dosť pribudlo, tak konkurencia je čo raz častejšie silnejšia
    pekný deň prajem

    Súkromné detské jasle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.