Zavrieť

Porady

Môže poslanec obecného zastupiteľstva, ak je projektant zhotovovať projekty pre čerpanie eurofondov v obci v ktorej je poslancom?

Pripravil som projekty v zmysle zmluvy o dielo v danej obci, kde som poslancom a teraz, keď treba projekty zaplatiť, mi starosta odkázal, že nemôžem zhotovovať projekty v obci, lebo som poslancom obecného zastupiteľstva. Ďakujem za odpoveď .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hmmmm.... poslanec.... a dokonca v obci, kde rozhoduje o projektoch.... a tie sú "zhodou okolností" z jeho hlavy - konflikt záujmov.
    Na druhej strane - za prácu by sa malo aj zaplatiť. Ale je tu ten konflikt záujmov - ty, ako autor projektov máš záujem, aby sa ti to zaplatilo a zároveň, ako poslanec budeš naklonený k tomu, aby obec to zaplatila....
    Buď autorom projektov bude niekto iný, alebo sa ty vzdáš poslaneckého mandátu a konflikt záujmov pominie.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak sa zdržíš hlasovania v zastupiteľstve pri hlasovaní o tvojich projektoch, ich realizácii, úhrady a pod a ak na všetko bude dohliadať obecný kontrolór, nemalo by ísť o konflikt záujmov.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Práva a povinnosti poslanca
    http://www.epi.sk/odborny-clanok/Pra...neho-kraja.htm

    Obec zadala objednávku.
    Tak by ju mala bez prieťahov aj zaplatiť a starosta by nemal mudrovať.

    Otázka je, kde sú teraz projekty.
    Ak už u starostu, tak sa po nezaplatení domáhať ich vrátenia.

    Ak by obec začala podľa projektovej dokumentácie aj realizáciu a bez zaplatenia.
    Nuž domáhať sa svojho práva na súde...§§§ habadej....a ani dobrý právnik by nemusel byť, aby sa súd vyhral.
    ...a obci je vždy čo exekuovať.



    P.S.:
    Ale práca poslanca by tým asi okamžite skončila.

    Poznámka :
    To je tak, keď na projekte nie je uvedený "spoluautor" a tým pádom prišiel o "odmenu".

    Môže poslanec obecného zastupiteľstva, ak je projektant zhotovovať projekty pre čerpanie eurofondov v obci v ktorej je poslancom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.