Zavrieť

Porady

Začiatky podnikania - ako na to

Ahojte, chcela som vás poprosiť o radu, čo si počnúť s nepríjemnou babou na Živnostenskom registri, keď si manžel chcel dnes ohlásiť živnosť, chcela od neho, aby si obnovil starú živnosť aj so starým názvom, pričom nebude podnikať v starej živnosti, predtým mal "zámočnícke práce" a teraz ideme otvárať nočný klub, nechce ani zmeniť názov, pričom sa naozaj nehodí dať nad podnik napr. ZAMPRA ! Nehovoriac o tom, že manželovi povedala, čo tam nemôže mať, lebo to je po starom, ale neporadila presný názov voľnej živnosti " po novom". Mám z toho hlavu v smútku, čo máme zobrať so sebou právnika, aby jej vysvetlil znenie Živnostenského zákona? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Jjjanka Pozri príspevok
    čo si počnúť s nepríjemnou babou na Živnostenskom registri


    (na odľahčenie)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pošlite to písomne, doporučene, odpovedať musí.
    Ak odpovie písomne a niečo zamietne , musí to zdôvodniť. Okrem toho, zväčša listy podpisuje nadriadený, takže to prejde aj inými rukami..... a je šanca pre kladné vybavenie. Mám s tým skúsenosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ide o zmenu dodatku obchodného mena živnostníka - nemali by ti robiť problém. Možno ste sa len nesprávne vyjadrili, čo potrebujete alebo chcete urobiť

    --------
    Veronika

    Jjjanka je offline (nepripojený) Jjjanka

    Jjjanka
    Ak sa ukáže, že zajtra nebude iná možnosť, tak asi nám nič iné neostane,
    Ďakujem

    Jjjanka je offline (nepripojený) Jjjanka

    Jjjanka
    Veronika, asi som sa zle vyjadrila: živnostenské podnikanie( zámočnícke práce) ukončil v r. 1999 a teraz ide podnikať úplne v inom smere. Tá ženská ho núti si obnoviť aj svoju remeselnú živnosť ( nie je mu k ničomu), aj meno podnikania. Čo už, asi zaujmem moju overenú taktiku: budem neodbytná, takže jediná jej šanca na to, aby sa ma zbavila, bude vybaviť nás

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jjjanka Pozri príspevok
    Veronika, asi som sa zle vyjadrila: živnostenské podnikanie( zámočnícke práce) ukončil v r. 1999 a teraz ide podnikať úplne v inom smere. Tá ženská ho núti si obnoviť aj svoju remeselnú živnosť ( nie je mu k ničomu), aj meno podnikania. Čo už, asi zaujmem moju overenú taktiku: budem neodbytná, takže jediná jej šanca na to, aby sa ma zbavila, bude vybaviť nás
    Obchodné meno sa zmeniť nedá - to je u SZČO Meno a priezvisko /iba ak by sa zmenilo aj na matrike - zmena krstného mena, zmena priezviska vydajom a pod/.
    Osobne som dodatok obchodného mena na ŽU nerobila, ale mam klientov, ktorí to robili z dôvodu, že sa im celé nezmestilo do hlavičky reg.pokladne a nemali s tým žiadny problém.
    Držím palce, aby si pochodila.
    Čo sa týka zámočníckych prác, asi ju zo živ.listu celkom nevymažeš, na živ.registri bude fungovať dátum, ktorým bola živnosť ukončená.

    ---------
    Veronika

    Jjjanka je offline (nepripojený) Jjjanka

    Jjjanka
    Veronika, špeciálne kvôli tvojmu poslednému príspevku som si znova pozrela manžela v ŽRSR a naozaj tam má uvedené jeho obchodné meno, ktoré pozostáva z jeho mena, priezviska a názvu, ktorý vtedy používal.

    Takže pravdepodobne bude treba požiadať o zmenu obchodného mena.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Jjjanka Pozri príspevok
    Veronika, špeciálne kvôli tvojmu poslednému príspevku som si znova pozrela manžela v ŽRSR a naozaj tam má uvedené jeho obchodné meno, ktoré pozostáva z jeho mena, priezviska a názvu, ktorý vtedy používal.

    Takže pravdepodobne bude treba požiadať o zmenu obchodného mena.
    Živnosť môžeš založiť na rôzne druhy činností:
    napríklad:
    zámočnístvo - prevádzka ... názov xxxxx
    potraviny - prevádzka ... názov bbbbb
    salon - prevádzka ... názov eeeee
    atď.

    ktorú činnosť už nevykonávaš tak ukončíš, pozastavíš. Aj keby si mala viac salonov, každé môže mať iné pomenovanie.

    Predsa pre DÚ je podstatné - meno a priezvisko podnikateľa- a nie jeho tz. "prezývky" pod ktorými podniká.

    Jjjanka je offline (nepripojený) Jjjanka

    Jjjanka
    Ešte som chcela podotknúť, kontroverznú časť zo ŽL sme vyčiarkli, po prípade sa k nej po čase vrátime ( t.z. ak bude podnikanie v tejto časti aktuálne, dáme živnosť rozšíriť ).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.