Zavrieť

Porady

Dá sa s tým niečo robiť?

Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu. Ex manžel sa rozhodol, že mi predá dom druhú polovicu domu, keďže priateľ ho chce vyplatiť, keďže polovica domu patrí mne, tak sme spísali zmluvu kde predávajúci je môj ex a kupujúci priateľ, ex s tým nesúhlasí, iba ak tá zmluva bude so mnou, aká je potom možnosť si dom rozdeliť na 2 polovice s priateľom???ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ak nie ste manželia, potom to nie je problém. Ty môžeš kúpiť a potom mu polovicu buď predať, alebo darovať.

    Ak ste manželia a nemate rozdelené BSM, tak je úplne jedno, kto kupuje.
    priateľ tvrdí že darovacia zmluva je ľahko napadnuteľná, ale mne sa zdá veľmi praktická - vzhľadom na dane, existuje aj nejaký iný spôsob?ďakujem, Eva

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    koordinatorka Pozri príspevok
    priateľ tvrdí že darovacia zmluva je ľahko napadnuteľná, ale mne sa zdá veľmi praktická - vzhľadom na dane, existuje aj nejaký iný spôsob?ďakujem, Eva
    Kým napadnuteľná?

    Ak má výhrady, môžete to urobiť aj kúpnou zmluvou - on odkúpi časť nehnuteľnosti od teba alebo od tvojho ex.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    koordinatorka Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu. Ex manžel sa rozhodol, že mi predá dom druhú polovicu domu, keďže priateľ ho chce vyplatiť, keďže polovica domu patrí mne, tak sme spísali zmluvu kde predávajúci je môj ex a kupujúci priateľ, ex s tým nesúhlasí, iba ak tá zmluva bude so mnou, aká je potom možnosť si dom rozdeliť na 2 polovice s priateľom???ďakujem
    A máte s ex manželom vysporiadané BSM ?
    Petra Nová Pozri príspevok
    A máte s ex manželom vysporiadané BSM ?
    akurád to ideme spraviť súčastne nie cez súd, ale cez advokáta

    Dá sa s tým niečo robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.