Zavrieť

Porady

dobropis

Ahojte, vystavujem faktury v ALFE, teraz potrebujem urobit dobropis, je tam taka moznost, alebo ako ma vyzerat ten dobropis dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    nikto nic?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    a ake cislo tam mam uviest? ci bude to ako by bolo cislo nasledujucej faktury, cize mam to nechat medzi fakturami, len zadam minusovu sumu? alebo to bude mat ine cislo?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    padro Pozri príspevok
    a ake cislo tam mam uviest? ci bude to ako by bolo cislo nasledujucej faktury, cize mam to nechat medzi fakturami, len zadam minusovu sumu? alebo to bude mat ine cislo?
    Môže to byť nasledujúce číslo faktúry, alebo si určíš číselný rad na dobrobisy.
    Ako sa rozhodneš.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    pouzivam alfu, tam asi nie nieco ako zvlast na dobropis, a zvlast faktury

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    este ak by som dal peniaze osobne, tak vystavim tiez ten dobropis a dam vydavkovy doklad?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    padro Pozri príspevok
    pouzivam alfu, tam asi nie nieco ako zvlast na dobropis, a zvlast faktury
    Všetko je faktúra.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    padro Pozri príspevok
    este ak by som dal peniaze osobne, tak vystavim tiez ten dobropis a dam vydavkovy doklad?
    Áno. Išlo by o úhradu dobropisu v hotovosti.
    Ak vystavíš v Alfe dobropis, dáš zapísať do pohľadávok. Tam ti to zapíše mínusom.
    Ak budeš účtovať úhradu fakúry-dobropisu, tak účtuješ :
    - pokladňa - príjem
    -cez F7 si vytiahneš s evidenicie pohľadávok ten dobropis. Budeš ho mať v príjmoch mínusom.
    - dáš si tlač PPD.

    No hoci sa mi to veľmi nepáči, lebo v skutočnosti išlo o výdavok z pokladne-úhrada dobropisu. Partnerovi by som vystavila ručne výdavkový PD.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    OK, dakujem vam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.