Zavrieť

Porady

zápalová aktivita, CRP 50 u dieťaťa

Môj 2 ročný vnúčik má vysoké teploty už druhý deň, najvyššia bola cez 40. Sme nonstop v pohotovosti, začal užívať antibiotiká Cefzil, popritom nurofen, panadol a diazepan podľa potreby a zábaly. Detská lekárka predpísala antibiotiká na základe toho, že zápalová aktivita CPR bola 50, teda vysoká hodnota pre malé dieťa. Vyjadrila sa, že ochorenie je bakteriálneho pôvodu a teda je nutné antibiotikum. Dnes ráno som si všimla, jemný výsev na hrudníku a brušku. Nie sú to vystúpené vyrážky ale skôr splývajúce s kožou - nie vždy je ich vidieť. Stretli ste sa s niečím takým? Dnes večer sa to rozšírilo aj na chrbátik. Vďaka za váš čas a ochotu sa podeliť o skúsenosti.

Ani dnes nie sme múdrejší, našťastie vysoké teploty sa dnes už nevyskytli. Pediatrička vysadila antibiotiká kvôli výsevu na trupe, dnes už aj na rukách a na tvári (keby to náhodou bola reakcia na užívanie antibiotík) . Vravela, že môže to byť aj trinásta choroba. Počuli sme o piatej, šiestej ale o trinástej sme nikdy nepočuli. Viete o nej niečo? Zajtra nás čakajú opäť odbery CRP a moč.
Naposledy upravil majka 62 : 20.06.13 at 23:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pozri neziaduce ucinky liekov, mozno je tam nejaka zmienka o zmenach na kozi pri uzivani ... ale urcite by som to riesila s lekarom
    majka 62 ďakujem za reakciu, samozrejme všetko riešime s pediatričkou
    majka 62 vďaka za reakciu, dám vedieť čo to je, dnes príde k nám pediatrička, doma máme ešte malinké mesačné bábätko, aj preto je to náročné

    zápalová aktivita, CRP 50 u dieťaťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.