Zavrieť

Porady

dosah internetu kablom na 150 METROV

Je mozne dosiahnut internet kablom z routra na 150 metrov?pomoze tieneny kabel,alebo da sa dopopjit nejaky zoslilnovac signalu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    To by si mohol radšej riešiť cez wifi, ako takto, ak môžeš, tak radšej použi wifi.

    ca-cko je offline (nepripojený) ca-cko

    ca-cko
    mam wifi router a ten mi nedotiahol,koli panelom a stenam...staci iba dokupit silnejsiu sietovku alebo by mi trebalo aj zosilovac na wifi?

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    Ešte mi napíš, či to máš notebook, alebo stolovy pc, a či v pc maš wifi G, alebo N?, a dalo by sa to tak spraviť, že k wifi routeru by si mohol dokúpiť externú anténu s višším príjmom, tie teraz nie su až tak drahé.

    ca-cko je offline (nepripojený) ca-cko

    ca-cko
    mam notebook,ci mam G alebo N to neviem,kolko asi stoji antena?problem je v tom ze som kupil a natiahol ten kabel a kedze som uz 3 x pracvakol koncovky neviem ci je problem v dlzke kabla alebo v koncovkach.

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    kabel ti to podla mna neda, aj tieneny kabel bude mat cestou plno rusenia, takze sa ten signal skor-ci-neskor strati .. pomoze ti nejaky repeater .. popripade switch do stredu kabla, ked mas taku moznost ..

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ano standard, resp. norma hovori, ze sietovy utp/ftp kabel by nemal presiahnut viac ako 100m bez aktivneho prvku. Ja osobne som sa s tym v praxy nestretol, ale cital som na inych forach, ze niekomu bez problemov fungovalo aj 150m, mozno si myslel, ze mu to bez problemov funguje, ale ktovie aky mal packet lost

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Fero11 Pozri príspevok
    Ano standard, resp. norma hovori, ze sietovy utp/ftp kabel by nemal presiahnut viac ako 100m bez aktivneho prvku. Ja osobne som sa s tym v praxy nestretol, ale cital som na inych forach, ze niekomu bez problemov fungovalo aj 150m, mozno si myslel, ze mu to bez problemov funguje, ale ktovie aky mal packet lost
    Ja som spojazdnil aj 170m a fungovalo OK. Finta je v tom, ze treba pouzit stare 10Mbps switche, alebo ak je moznost na nejakom manazovatelnom prepnut na 10M, a tiez sietovku v PC prepnut na 10. A na internet to staci, aj tak malokto ma vyssiu rychlost ako 10.
    Aj ked to riesenie je... no, take ake je :-) Ale starych swistov sa vsade najde kopec.

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    pistik71 Pozri príspevok
    Ja som spojazdnil aj 170m a fungovalo OK. Finta je v tom, ze treba pouzit stare 10Mbps switche, alebo ak je moznost na nejakom manazovatelnom prepnut na 10M, a tiez sietovku v PC prepnut na 10. A na internet to staci, aj tak malokto ma vyssiu rychlost ako 10.
    Aj ked to riesenie je... no, take ake je :-) Ale starych swistov sa vsade najde kopec.
    to je pravda s tymi 10Mbit, clovek uz dnes nejak automaticky lipne k 100Mbitom
    ale zas nesuhlasim stym, ze malokto ma taky rychly net .. dnes uz nie je problem 40-50Mbit pripojenie na net .. a relativne cenovo dostupny ..

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    kolinany Pozri príspevok
    to je pravda s tymi 10Mbit, clovek uz dnes nejak automaticky lipne k 100Mbitom
    ale zas nesuhlasim stym, ze malokto ma taky rychly net .. dnes uz nie je problem 40-50Mbit pripojenie na net .. a relativne cenovo dostupny ..
    hej mas pravdu, len tyka sa to asi tak 0,5% obyvatelstva

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    no neviem .. len orange ma pokrytie okolo 290tis domacnosti .. a to je viac ako 0.5% a to este neratam optiku od t-comu, lokalnych providerov a pod ..

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    kolinany Pozri príspevok
    no neviem .. len orange ma pokrytie okolo 290tis domacnosti .. a to je viac ako 0.5% a to este neratam optiku od t-comu, lokalnych providerov a pod ..
    lenze pokrytie neznamena aj realne pripojene, to je taky marketingovy ofajc

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    tiez sa mi to tak zda, lebo 290000 ak pocitame priemer 3 clenovia na domacnost, tak je to pomaly 1 melon, co je asi tak 1/5 slovenska a to sme fakt nepocitali do toho, upc, t-com, antik, satro a pod ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.