Zavrieť

Porady

Lehota reklamacie faktury

Ahojte. Chcem sa spytat, ci existuje nejaka lehota na reklamaciu faktury?
Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    otázne je, čoho sa reklamácia týka.
    NApr. na FA máte vyfakturovaných 100 ks nejakeho tovaru, prišlo Vám 80 ks, alebo je tovar poškodený ......
    Alebo Vám poskytli nejaké služby a vyfakturovali Vám práce, kt. Vám neboli poskytnuté, práce boli zle prevedené .....
    Alebo ste zistili, že FA je zle vystavená, po akej lehote chcete niečo reklamovať .... ide tu o súvis s konkrétne poskytnutým tovarom, alebo službou ...

    Michaela76 je offline (nepripojený) Michaela76

    Michaela76
    Hmm, vlastne ani neviem... Pýtal sa ma na to šéf a neviem, či mal na mysli konkrétne nejaký prípad, alebo sa na to pýtal len tak.... Hľadala som to v zákonoch, ale nič som nešla....a ani neviem, či on chce niečo reklamovať čo mu vyfaktúrovali alebo čaká, že budú nejakú faktúru reklamovať nám.... a celkovo, pojem ako "reklamácia faktúry", sa mi nezdá...

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Taktiež by som sa chcela opýtať či obch. zákonník resp nejaké iné usmernenie hovorí niečo o lehote do koľkých dní treba vyreklamovať fa. Náš problém je konkrétne v tom že sme pred dvomi mesiacmi zaslali fa na vykonané práce, a na danej firme naskôr 2mesiace s fa nič nerobili,/ani o nej neúčtovali / a teraz nám ju chcú vyreklamovať. My už máme aj DPH odvedenú. Existuje teda nejaká lehota na reklamáciu faktúr. ? Ďakujem za každý postreh.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Pozrite v zmluve. Pravdepodobne ste ako firma nesplnili všetky podmienky zmluvy a preto tá reklamácia. V normálnej zmluve by takéto ustanovenia mali byť.
    Pri vrátení faktúry by mal odberateľ uviesť dôvody jej vrátenia. V opačnom prípade, ak ste presvedčení o splnení dodávky, je na vás, aby ste ho vyzvali na uvedenie dôvodov a podľa výsledku rozhodli o postupe.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    V zmluve je uvedené že k súpisu vykonaných prác sa má objednávateľ vyjadriť do 3 dní odo dna kedy ho prevzal a neučinil tak, tak sme vystavili fa. Mna by ale zaujímalo či je nejaký právny predpis na reklamácie faktúr.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Súpis prác je predsa podpísaný obidvomi stranamai, aj odberateľom. Asi nechce platiť a špekuluje. Ak má seriózne dôvody, mal by Vás vyzvať na nové preberacie konanie.
    Asi ide o zmluvu o dielo. Pozri § 536 až 565 Obchodného zákonníka.

    Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

    Alexandra777
    Môžem vrátiť faktúru, ak nám boli vyfaktúrované náklady na vodné a stočné za celú stavbu a pritom sme v danom období nemohli spotrebovať množstvo, aké nám faktúrujú?

    Lehota reklamacie faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.