Zavrieť

Porady

Ako správne postupovať pri výpočte mzdy dôchodcovi?

Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať na správny postup pri výpočte mzdy dochodcovi. Dôchodcom sa stal 14.1.2007 a cely januar, do polovice februára este pracoval. Podla mojich informacií má nárok na nezdanitelnú časť ZD, je oslobodený od platenia nemocenského, invalidné a poistenie v nezamestnanosti. Keďže má priznaný dôchodok od 14.1. ako správne postupovať? - rozčleniť mesiac na dva vymeriavacie základy? t.j. do 14. a po 14. januári?
dakujem za skoré odpovede.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
nina100 Pozri príspevok
Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať na správny postup pri výpočte mzdy dochodcovi. Dôchodcom sa stal 14.1.2007 a cely januar, do polovice februára este pracoval. Podla mojich informacií má nárok na nezdanitelnú časť ZD, je oslobodený od platenia nemocenského, invalidné a poistenie v nezamestnanosti. Keďže má priznaný dôchodok od 14.1. ako správne postupovať? - rozčleniť mesiac na dva vymeriavacie základy? t.j. do 14. a po 14. januári?
dakujem za skoré odpovede.
NČ si uplatní, pretože nie je dôchodcom od 1.1..
V mesiaci 2/07 mu urobíš opravu odvodov aj za január.

nina100 je offline (nepripojený) nina100

nina100
Dakujem za odpoved,
ibaze ako opraviť?
ten správny postup neviem, preto som polozila túto otázku.

nina100 je offline (nepripojený) nina100

nina100
Prosím - je tento postup správny?
VZ do 14.1. / kedy nebol dôchodca/ a další po 14.1. /kedy už dôchodcom bol/ - čiže rozdeliť mesiac na 2 VZ?
prosím....

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
nina100 Pozri príspevok
Prosím - je tento postup správny?
VZ do 14.1. / kedy nebol dôchodca/ a další po 14.1. /kedy už dôchodcom bol/ - čiže rozdeliť mesiac na 2 VZ?
prosím....
Pri výpočte by som postupovala takto, a celkový rozdiel by som opravila jednou sumou.

Ako správne postupovať pri výpočte mzdy dôchodcovi?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.