Zavrieť

Porady

Svadba

Chcela by som sa spýtať. Máme zamestnanca, ktorý sa v piatok žení. Má nárok na volno, ale ako postupovať. Odhlasovať? Neplatené voľno? Alebo hradené priemerom? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Zákonník práce § 141 ods.2 písm. e - neplatené voľno so všetkými následkami (aj doživotnými :p ).

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Netka
    Chcela by som sa spýtať. Máme zamestnanca, ktorý sa v piatok žení. Má nárok na volno, ale ako postupovať. Odhlasovať? Neplatené voľno? Alebo hradené priemerom? Ďakujem.
    Netka, podľa zákonníka práce mu môžeš poskytnúť len neplatené voľno a na tento deň ho musíš odhlásiť zo sociálneho poistenia. (Mal by to riešiť dovolenkou.)

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Zákonník práce § 141 e./ vlastná svadba: pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na jeden deň

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Niečo sa mi marí, že mestský úrad prepláca tento deň!? Ale možno sa veľmi mýlim. :p

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Gabi03
    Niečo sa mi marí, že mestský úrad prepláca tento deň!? Ale možno sa veľmi mýlim. :p
    To by som sa veľmi čudovala! A keď je sobáš v kostole?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Zita4
    To by som sa veľmi čudovala! A keď je sobáš v kostole?
    No keď som sa ja vydávala, som sa len zaúčala do tohto. A marí sa mi, že mi vtedy šéfka niečo tvrdila, že mám nárok na voľno čo mi mestský úrad preplatí. A mala som aj v kostole. Ale možno sa mýlim.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Niekedy, myslím pred 1.7.2003 boli to prekážky v práci platené ale teraz už nie, veľmi pochybujem aby mestský úrad také niečo preplacal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.