Zavrieť

Porady

vratka DPH

Dobry den,
nakolko nas postihla kriza, moc tovaru sme nevozili. A tak 4-6/2009 niektore nase tankovacie karty pozical sef inej firme. Natankovanu naftu aj dialnice sme im prefakurovali.
Teraz nam prisla vratka DPH 1-6/2009. Niektora DPH nam nepatri, no firma ju nechce (vraj za pozicanie kariet).
Mam celu tuto vratku dat do POZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Nerozumiem prečo Vám nepatrí časť vratky za DPH, keď ste všetku naftu aj poplatky za dialnice firme ktorej ste karty požičali prefakturovali. Ako Vám môže nepatriť Vami uplatnená DPH v daňovom priznaní, veď si môžem na vstupe uplatniť daň len vtedy keď mám nárok na odpočet /pozri hlavne §49.2/.
    Ináč vratku DPH ako daňový príjem som teda ešte nevidel.

    lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

    lucika1
    No su to faktury s DPH z roznych krajin. My zaplatime tieto fa v plnej vyske aj vratane DPH a potom si v tychto krajinach narokujeme vratenie DPH. V danovom priznani DPH z tychto faktur neuplatnujem predsa.
    A ako sa uctuje teda vratka DPH, ked nie ako POZD?

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Lucika 1, ja rozumiem, o čom píšeš, asi by to bolo dobré viac rozpísať. Aj mi máme firmu, cez ktorú sa nám vracia DPH z krajín, kde sme tankovali. Ono ide o to, že táto DPH - vrátená sa neuplatňuje v daňovom priznani, pretože sa vratenie DPH robí formou dobropisu. Napr. nám vracajú DPH v sume 1000,-Eur, ale zároveń je na faktúre vyučtovanie z tankovania napr.800,-Eur, takže nám zastane -200,Eur, čo je vlastne dobropis. O týchto 200,-Eur budeme v ďaľšej faktúre platiť menej. Neviem Lucika, či to tak máte aj vy. Teraz ide o to, že Lucikinej firme prišiel ten dobropis, vrátena DPH. Ešte by mohla Lucika napísať, či tá firma na faktúrach odčítava vrátenu DPH z vyfakturovaných tankovaní, ako nám.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    ahojte ...chcela by som sa spýtať na podobný problem...spoločnosť, ktorý sa nám stará o vratky DPH nám zasiela vrátenú DPH (dobropis) za príslušnú krajinu a túto vrátenú DPH si poníži o poplatok...mám to v JU nejako rozlišovať - vrátená dph ako PNVZ a poplatok ako VOZD(prípadne POZD ale s mínusom)? a este taka otázočka dobropis mám tena zaznamenat do JU ako FA? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.