Zavrieť

Porady

daňové nedoplatky 2

Príjemný večer, prevzala som účtovníctvo a teraz vysvitlo, že v roku 2007 neboli správne platené preddavky na daň z príjmov, tým pádom sa to ťahalo aj v roku 2008 a v roku 2009 mi došla z daňového úradu výzva na úhradu nedoplatkov. Problém je v tom, že na účte 341 nevykazujem žiadne nedoplatky, zostatky mi pekne sedia. Tento problém som už písala, odpoveď bola zaúčtovať to na 341AE/345AE + zaúčtovať aj penále - to mi napríklad nevyrúbili, čo sa čudujem, no som rada. Ako mám správne zaúčtovať nedoplatok? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ak som to správne pochopil, firma platila menšie preddavky na daň z príjmov PO, tie sa účtujú pri platbe 341AE/221, takže si myslím že v účtovníctve z tohto dôvodu ani nemohol vzniknúť nedoplatok, pretože sa účtuje len platba a nie záväzok platiť preddavky PO. Ak prišla výzva na doplatenie preddavkov, ja by som ju zaplatil a zaúčtoval len jej platbu 341AE/221 a výzvu priložil k BÚ. Riešenie cez 341AE/345AE podľa mňa nie je celkom OK, lebo ak by si náhodou výzvu nezaplatila tak vykazuješ na 341AE preddavok hoci by to nebola pravda.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nedoplatok sa mal konzultovať so správcom dane, keď prišla výzva. DÚ môže mať vo svojom systéme zaevidované nesprávne údaje o danej firme (vlastná skúsenosť - bola to chyba prac. DÚ).

    maryKE je offline (nepripojený) maryKE

    maryKE
    Ďakujem, aj som to tak spravila, no na 341 mi teraz tie sumy visia, keďže o ne nemôžem ponížiť daňovú povinnosť za rok 2009 (pani na daňovom mi povedala, že to som iba vyrovnala dlh, ktorý bol na preddavkoch za rok 2007). Ako to môžem vysporiadať? Dalo by sa použiť účet 595 alebo 428?

    daňové nedoplatky 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.