Zavrieť

Porady

SD karta

Hm lidicky,
mam fotky na SD karte, a mam na nu aj ten vstup na pc ale ked ju tam vlozim(niesom blondinka takze si myslim ze ju nevkladam naopak, kedze inac ako ju tam mam teraz by som ju zlomila ak by som ju tam chcela dat) tak mi nikde v pc nenahlasi ze je vo vnutri vlozena karta ( kde to mam hladat alebo v com moze byt chyba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Mne napr. 4GB karta vôbec nešla načítať do NT, musela som ju pripojiť cez čítačku kariet. Ale taká istá 2GB išla v pohode.
    Treba skúsiť tú čítačku - externú.
    Naposledy upravil lenkak : 05.05.10 at 17:24

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    domikina Pozri príspevok
    Hm lidicky,
    mam fotky na SD karte, a mam na nu aj ten vstup na pc ale ked ju tam vlozim(niesom blondinka takze si myslim ze ju nevkladam naopak, kedze inac ako ju tam mam teraz by som ju zlomila ak by som ju tam chcela dat) tak mi nikde v pc nenahlasi ze je vo vnutri vlozena karta ( kde to mam hladat alebo v com moze byt chyba?
    Takže máš čítačku pamäťových kariet na PC? A máš k nej nainštalovaný aj ovládač?

    A je to univerzálna čítačka? Podporuje SD karty? Ak vidíš na nej značku a typ, napíš čo je to zač.

    domikina je offline (nepripojený) domikina

    domikina
    no mam citacku ako je to nazvane, no je to o tom ze ja neviem ci k nej mam ovladac ale asi nie ked mi to nejde na pc mam pri nej napisane SD MMC takze tak nejak ale nwm.. ale potrebujem robit s tou kartou
    ak nemam ten ovladac ako ho naistalujem alebo co?

    Windows XP/ 2000

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak máš nainštalované všetko potrebné a napriek tomu ju nevidíš v PC , skús ju viac krát vytiahnuť a vsunúť znova.

    Mne tiež jedna karta občas blbne. Raz sa mi zobrazí,raz nie...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Bolo by fajn napísať, aka karta to je, zaujima ma, či nie je SDHC. Akurat cez vikend som mal fotoaparat u svokrovcov, moju miničítačku na SDHC a PC s WIN XP SP3 nechcelo prečítat kartu SDHC s kapacitou 8GB. Jednalo sa o op.system XP mediacenter, niečo take. Takže niektore verzie XP nepodporuju SDHC karty.

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    napriklad ja mam v notebook-u citacku 5 v 1, aj su tam oznacenia,ktore karty berie. No s fotaka mi kartu neberie, lebo ma ine oznacenie. A stym nic nespravym, jedina ako bolo spominane dokupit citacku kariet.

    miky64 je offline (nepripojený) miky64

    bol som,som a ešte chvílku budem ...viac miky64
    MikiHalasko Pozri príspevok
    napriklad ja mam v notebook-u citacku 5 v 1, aj su tam oznacenia,ktore karty berie. No s fotaka mi kartu neberie, lebo ma ine označenie. A stým nic nespravím, jedina ako bolo spomínané dokúpit čitacku kariet.
    prečo to komplikovať ak mate foťák k nemu je soft na cd niektoré to ani nepotrebuju ale cez usb spojím s pc a bez problémov stiahnem a v pc robím upravy a pálim na cd

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    miky64 Pozri príspevok
    prečo to komplikovať ak mate foťák k nemu je soft na cd niektoré to ani nepotrebuju ale cez usb spojím s pc a bez problémov stiahnem a v pc robím upravy a pálim na cd
    mno niekedy ludia nosia iba sd kartu a tak penasaju svoje veci. a ked to nefunguje. treba to dako riesit.

    zagora je offline (nepripojený) zagora

    zagora
    Nie je karta oko karta a okrem výrobcu a veľkosti je rozdiel aj v type. Nie je čítačka ako čítačka tak isto ako s kartami. Moja interná v NB číta do 4G bez problémov, nad touto hranicou musím zapojiť adaptér do siete.

    miky64 je offline (nepripojený) miky64

    bol som,som a ešte chvílku budem ...viac miky64
    MikiHalasko Pozri príspevok
    mno niekedy ludia nosia iba sd kartu a tak penasaju svoje veci. a ked to nefunguje. treba to dako riesit.
    na začiatku sa hovorilo o fotkach tak som predpokladal že ma po ruke foťak preto takato rada,
    čo sa tyka prenosu riešim použitím externeho hdd alebo usb vôbec som nepredpokladal že niekto rieši prenosy pomocou sd karty ale aj to je možnosť čítačky su v tejto dobe už cenovo veľmi dostupne
    Naposledy upravil miky64 : 06.05.10 at 17:12 Dôvod: doplnenie

    domikina je offline (nepripojený) domikina

    domikina
    Ano bolo to o fotkach, ale nemam kabel od fotaku, ale mam usb kluc na ktorom je aj citacka, a cez tu mi to preslo v pohodke

    miky64 je offline (nepripojený) miky64

    bol som,som a ešte chvílku budem ...viac miky64
    domikina Pozri príspevok
    Ano bolo to o fotkach, ale nemam kabel od fotaku, ale mam usb kluc na ktorom je aj citacka, a cez tu mi to preslo v pohodke
    tiež riešenie a dufam že boli pekne

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    domikina Pozri príspevok
    no mam citacku ako je to nazvane, no je to o tom ze ja neviem ci k nej mam ovladac ale asi nie ked mi to nejde na pc mam pri nej napisane SD MMC takze tak nejak ale nwm.. ale potrebujem robit s tou kartou
    ak nemam ten ovladac ako ho naistalujem alebo co?

    Windows XP/ 2000
    To je PC alebo NB? Takže čítačku máš zabudovanú? Nie je to osobitná časť?

    Vo všeobecnosti, ak zasunieš pamäťovú kartu do čítačky, tak v prehliadači by ti mal pribudnúť nový úložný priestor označený ďalším písmenom, napr. E:, F: alebo podobne a názvom Removable disc, alebo po SK Vymeniteľný disk. Nič sa ti tam nezobrazí? Nič nepribudne?

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Ak mas 4GB a vacsiu kartu tak to neni SD karta ale SD HD (High Density) a na nu potrebujes kompatibilnu citacku.
    Ani moj notebook neberie SD HD karty v zabudovanej citacke ale k jednej co som kupoval 4GB tak som dostal externu USB citacku a ta funguje.
    Tu bude pes zakopany.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.