Zavrieť

Porady

príjmy zo živnosti

dobrý večer, môžte mi prosím poradiť, či živnostník, ktorý má príjem zo svojej živnosti a môže mať ešte iný príjem, tento si musí/môže dať v účt. do kolonky "príjmy".
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    alencek Pozri príspevok
    dobrý večer, môžte mi prosím poradiť, či živnostník, ktorý má príjem zo svojej živnosti a môže mať ešte iný príjem, tento si musí/môže dať v účt. do kolonky "príjmy".
    Ďakujem.
    Nie celkom rozumiem otázke. Aké príjmy? Týkajú sa živnosti?

    alencek je offline (nepripojený) alencek

    alencek
    Marína Pozri príspevok
    Nie celkom rozumiem otázke. Aké príjmy? Týkajú sa živnosti?
    Ide o to, že mám na Slovensku živnosť, z ktorej je nejaký príjem a zároveň som opatrovateľkou v Rakúsku. Keďže dostávam peniaze do ruky a po príchode ich dám na účet, tak tento príjem potom v mojom účtovníctve sa priráta? Pretože vzniknú nejaké náklady, tak musí byť i príjem. A nakoľko je zatiaľ príjem zo slov. živnosti menší ako z Rakúskej.

    gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

    gutan52
    Marína Pozri príspevok
    Nie celkom rozumiem otázke. Aké príjmy? Týkajú sa živnosti?
    možno, že bola maľovať kanceláriu na DoPČ a zarobila si 100 Eur.

    Ak je to tak a živnosť máš na masérské práce, tak pri DPFO za rok 2009 to uvedieš. Niekto si to tam neuvádza, ale nemci áno.

    gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

    gutan52
    alencek Pozri príspevok
    Ide o to, že mám na Slovensku živnosť, z ktorej je nejaký príjem a zároveň som opatrovateľkou v Rakúsku. Keďže dostávam peniaze do ruky a po príchode ich dám na účet, tak tento príjem potom v mojom účtovníctve sa priráta? Pretože vzniknú nejaké náklady, tak musí byť i príjem. A nakoľko je zatiaľ príjem zo slov. živnosti menší ako z Rakúskej.
    Ja by som to nemiešal. Ak chceš , aby si mala príjem z opatrovania v Rakúsku zohladnený aj pri výške Tvojho dôchodku, potom je to potrebné "učesať" tak, ako sa to vyžaduje.

    Ak sa pýtaš v širších súvislostiach, tak tu na Porade sa to určite dozvieš. Ale len krok za krokom.

    Ináč, túto otázku majú aj iné opatrovateľky, ale o Porade nevedia. JG

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    alencek Pozri príspevok
    Ide o to, že mám na Slovensku živnosť, z ktorej je nejaký príjem a zároveň som opatrovateľkou v Rakúsku. Keďže dostávam peniaze do ruky a po príchode ich dám na účet, tak tento príjem potom v mojom účtovníctve sa priráta? Pretože vzniknú nejaké náklady, tak musí byť i príjem. A nakoľko je zatiaľ príjem zo slov. živnosti menší ako z Rakúskej.
    Ak si opatrovateľkou v Rakúsku, predpokladám, že si požiadala o živnostenské oprávnenie. Ďalej čítaj tu http://www.porada.sk/t58314-opatrova...v-rakusku.html
    Ak si rezidentom SR, v slovenskom daňovom priznaní priznávaš celosvetové príjmy, t. z. dosiahnuté aj v RR. Čítaj aj http://www.porada.sk/t73607-p2-rezid...-kriterii.html

    alencek je offline (nepripojený) alencek

    alencek
    Marína Pozri príspevok
    Ak si opatrovateľkou v Rakúsku, predpokladám, že si požiadala o živnostenské oprávnenie. Ďalej čítaj tu http://www.porada.sk/t58314-opatrova...v-rakusku.html
    Ak si rezidentom SR, v slovenskom daňovom priznaní priznávaš celosvetové príjmy, t. z. dosiahnuté aj v RR. Čítaj aj http://www.porada.sk/t73607-p2-rezid...-kriterii.html
    Marína, dakujem za Tvoju odpoveď. Samozrejme, že do dań. priznania dám príjmy aj z rak. živnosti (živn. oprávnenie mám vybavené). Mne ide však a to, či do účtovníctva zo slov. živnosti mám dať príjem aj z Rakúska.

    alencek je offline (nepripojený) alencek

    alencek
    gutan52 Pozri príspevok
    možno, že bola maľovať kanceláriu na DoPČ a zarobila si 100 Eur.

    Ak je to tak a živnosť máš na masérské práce, tak pri DPFO za rok 2009 to uvedieš. Niekto si to tam neuvádza, ale nemci áno.
    ... ja teraz zasa "nerozumiem" Tvojmu štiplavému príspevku ... srandičkz??? rob si...!!!

    gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

    gutan52
    alencek Pozri príspevok
    ... ja teraz zasa "nerozumiem" Tvojmu štiplavému príspevku ... srandičkz??? rob si...!!!
    Nebolo to až také štiplavé. Len skonštatované, že Slovač je iná ako sú Nemci.

    Takže nič v zlom a skvelá odborníčka sa prihlásila so správnym vysvetlením.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.