Zavrieť

Porady

Som na ID so ZVP 41%.Čo je výhodnejšie.Zamestnanie u živnostníka alebo samozamestnanie s pomocou príspevku cez UPSVaR.

Manžel je živnostník už cez 7 rokov a ledva prežijeme,keďže ja nemám skoro žiaden príjem..Ja si neviem nájsť prácu,pre moje znevýhodnenie a nedostatku vhodných ponúk v našom regióne(Michalovce)Zo 120 € mesačne sa nedá vyžiť.Som na UP zatiaľ asi jeden mesiac,lebo som sa dočítala,že musím byť evidovaná ak chcem požiadať o príspevok.Chcem sa opýtať čo je pre nás výhodnejšie:Otvoriť si živnosť ja,alebo aby ma zamestnal manžel ako ID. Môže manžel zamestnať rodinného príslušníka a žiadať na mňa nejaký príspevok? A aký?Musí zriadiť pre mňa CHD/CHP,alebo sa to dá aj bez toho?
Chcela som si otvoriť na našom sídlisku obchod so zmiešaným tovarom(krmivo pre psíkov..,drogériu,školské potreby,kancelárske potreby.)Mali sme tu predajňu drogérie roky dozadu a pani,čo ju prevádzkovala povedala,že nebude problém,aby som sa uživila.
(ona sa odsťahovala,preto predajňu zrušila)Neviem sa tiež rozhodnúť,či požiadam o prenájom pozemku od mesta (pred našou bytovkou bol kedysi novin.stánok a na tom pozemku zriadim predajný stánok-kontajner,ktorý je dosť drahý a na môj zámer( 20 m2 )bude aj dosť malý priestor,ale nájomné ma vyjde lacnejšie-okolo 70€+ energ.),alebo prenajať v našej bytovke veľký priestor s oveľa väčším nájomným,predpokladám min.200 € + energ. a nemusím sa obávať toho,že budem mať málo miesta časom pre všetok tovar.Ak by nájomné sa dalo dať do nákladov,tak asi to bude jedno,koľko stojí nájomné v oboch prípadoch.
Prosím vás o radu,pretože som už toľko stránok na nete prečítala a zisťovala info na ÚP,kde mi mimochodom povedala úradníčka 2x svoj názor,že podľa nej by mali ID sedieť doma na zadku a nežiadať o príspevok na otvorenie živnosti !Chcela by som ju vydieť,ako by vyžila zo 120 € a správa sa k človeku,akoby nemal právo na plnohodnotný život v našej spoločnosti.Bola som aj na Úrade verejného zdravotníctva,čo potrebujem k chránenej dielni mať,kde sa tiež nevedeli vyjadriť,lebo sa to posudzuje u každého individuálne.Som už zúfalá,nikto mi nevie podať pomocnú ruku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Som na ID so ZVP 41%.Čo je výhodnejšie.Zamestnanie u živnostníka alebo samozamestnanie s pomocou príspevku cez UPSVaR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.