Zavrieť

Porady

Internetový obchod

Prosím vás milí poraďáci, potrebujem poradiť. Máme sro , kde hlavnou oblasťou podnikania je autodoprava. Živnosti však máme aj na veľkoobchod, maloobchod a iné. Chceli by sme začať tiež s internetovým obchodom, ale neviem, ako postupovať. Chceli by sme však, aby mal obchod iný názov, ako je obchodné meno firmy, pretože tovar nemá nič spoločné s autodopravou. Viete mi prosím poradiť, ako postupovať, nech to je všetko v súlade so zákonom? Ďakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    edmaxsk je offline (nepripojený) edmaxsk

    edmaxsk
    logo
    EDMAX, s.r.o. - tvorba web stránok
    Dobrý deň Viťka,
    nemusíte mať obavy, že porušíte zákon, keď budete mať iný názov e-shopu ako je obchodné meno firmy. Stačí si vytvoriť e-shop (dať si ho vytvoriť internetovej agentúre) a následne iba do kontaktu a obchodných podmienok v e-shope uvediete ako prevádzkovateľa e-shopu svoje obchodné meno. Názov e-shopu (resp. názov domény, na ktorej prevádzkujete e-shop) môžete mať akýkoľvek. Je to len na Vašej fantázii. :-) Na svoju firmu môžete mať registrovaných i niekoľko domén.
    Naposledy upravil Chobot : 20.01.15 at 09:38
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Upozornenie - reklamy na vlastné stránky sú tu zakázané!
    http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    Odsek Zákaz reklamy.
    Upozornenie zaslané!
    Považované ako SPAM - nevyžiadaná reklama, nevyžiadaná pošta.
    edmaxsk Ospravedlňujem sa a rešpektujem, polepším sa :-)
    Viťka ďakujem veľmi pekne za radu a ešte sa opýtam, treba niekde niečo ohlasovať, na ŽU, alebo OR? Niečo ako prevádzkáreň, alebo také niečo, neviem to správne pomenovať.
    edmaxsk Zdravím Viťka, v prípade ak budete predávať koncovým užívateľom fyzickým osobám (nepodnikaťeľom), tak treba e-shop nahlásiť na Úrad pre ochranu osobných údajov - e-shop je informačný systém - info o tom nájdete tu: https://dataprotection.gov.sk/uoou/s...je-oznamovacia a link na prihlásenie je tu: https://dataprotection.gov.sk/uoou/s...cnych-systemov, na ŽR alebo OR netreba nič hlásiť
    Viťka Moc, moc ďakujem, veľmi ste mi pomohli, pekný večer.
      zbaliť

    gabap je offline (nepripojený) gabap

    gabap
    Dobrý deň pán Viťka,
    keďže reklamy sú tu zakázané, pošlite mi email na ...... a ja Vám pošlem bližšie informácie. Prevádzkujem 2 eshopy, takže poznám prevádzku eshopu z oboch strán.
    Naposledy upravil Chobot : 20.01.15 at 09:38
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot A prečo neporadíš priamo tu, v téme? Prečo ti niekto musí písať na mail?
    gabap pretože by som chcela uviesť príklady webov, ktoré vlastním a aké mám s nimi skúsenosti. Keďže rešpektujem zákaz reklamy, nemôžem ich tu uviesť.
    Poučila som sa totiž na "vlastnej hlúposti". Nikdy viac lacný eshop.
    misoft gabap: niektoré veci si tu môžete vybaviť i "mimo" Poradu cez súkromné správy. Tam obmedzenia neplatia.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.