Zavrieť

Porady

odvody do soc. poisťovne a ZŤP

Som zamestnanec a mám preukaz ZŤP. Viem, že ako taký mám nárok na polovičné odvody do zdravotnej poisťovne. Ale podľa výpočtov zo mzdy mi to nejak nevychádza. Chcela by som poprosiť o nejaký príklad výpočtu, nech si to môžem skontrolovať, keďže zrovna v mzdovom účtovníctve sa až tak nevyznám. Taktiež by som chcela vedieť, či nemám nárok na viac ako 7 dní p-ečiek. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Zdravotné poistenie sa platí 14%. 10% platí zamestnávateľ a 4 % zamestnanec. Pri zníženej pracovnej schopnosti sa platí zdravotné poistenie: zamestnávateľ 5% a zamestnanec 2%.
    Čo sa týka poskytnutia plateného voľna tak občan so zps má nárok len na 7 dní, jedine v prípade sprevádzanie dieťaťa so zdravotným postihnutím je nárok 10 dní.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V názve témy máš odvody do SP - tak tie sa platia normálne.... len ak by sa jednalo o občana poberajúceho invalidný dôchodok nad 70%, tak sa platí inak.

    odvody do soc. poisťovne a ZŤP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.