Zavrieť

Porady

opravné mesačné výkazy na zdrav. poistenie

Dobrý deň,

zamestnanec mi nepredložiť preukaz ZŤP, vo firme je prihlásený ako normálny zamestnanec a podľa toho sme robili aj odvody do ZP. Momentálne ma požiadal o pomoc pri RZZP keďže je aj SZČO s nulovým základom dane, príjmy má len ako zamestnanec. A tu sme vlastne prišli na ten problém. V zdr. poisťovni mi povedali aby som vystavila opravné mesačné výkazy. Mne sa tým vlastne zmení aj celé účtovanie ... a veci okolo toho. Môže mi niekto poradiť ako mám vlasnte teraz postupovať? Mám opraviť mesačné odvody z roku 2008, zaúčtovať zistenú zmenu v r. 2009 a následne opraviť aj celé mzdy v roku 2009... som z toho zaskočená
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Iveta Matlovičová
    začnem odzadu .. z názorov našich zdravotných poisťovní sme zaskočené asi viacerí; niektorým ZP postačuje urobiť nápravu v RZZP - čo je aj podľa môjho názoru menej náročnejšie, najčistejšie (i z dańového hľadiska), niektoré ZP (napr. Všeobecná ..) vyslovene požadujú vystaviť opravné výkazy za všetky mesiace + zúčtovanie poistného sa potom zrealizuje po dohode s poisťovňou ...určite by som pri vystavovaní opravných výkazov nezasahovla do účtovníctava a pod. a spracovala by som ich len pre účely zdravotnej poisťovne - teda formálne, až zúčtovanie poistného v aktuálnom mesiaci by malo dopad na dane, účtovníctvo ....

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Už som podobný problém riešila. Ručne som poopravovala všetky mesačné výkazy , na zdravotnú poisťovňu som ich poslala ako opravné. Nasčítala som si poistné za jednotlivé mesiace /za zamestnanca aj za zamestnávateľa/, o túto čiastku som ponížila najbližší odvod poistného.
    V najbližších mzdách som si v spracovaní u dotyčného zamestnanca zadala doplatok poistného zamestnanca s mínusovým znamienkom v úhrnnej sume, podobne aj za zamestnávateľa a tým sa mi to po mesačnej uzávierke samo premietlo v účtovníctve.

    Síce je oprava mesačných výkazov za dlhšie obdobie dosť prácna, dá sa to však zvládnuť .

    opravné mesačné výkazy na zdrav. poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.