Zavrieť

Porady

Zmena nehnutelnosti, ktorou ručím za hypotéku

Ahojte poraďaci, neviete mi nietko poradit? Mam hypoteku, ktoru som si brala na byt-novostavbu minuly rok. Byt mal byt dokonceny uz pred 6 mesiacmi, stale sa tam nic nehybe a tak chcem odstupit od zmluvy a kupit nieco ine. Problem mam vsak s tym, ze tymto rozostavanym bytom rucim za hypoteku. Da sa zmenit nehnutelnost, ktorou rucim - napriklad by som tam dala byt rodicov... Alebo musim uver predcasne splatit a poziadat o novy uver? Moja znama totiz menila takto nehnutelnost, ktorou rucila, ale mne jedna pani na pobocke vo VUB povedala, ze uver musim predcasne splatit a poziadat o novy uver. Nemate s tym niekto skusenosti? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zmena nehnutelnosti ktorou sa ruci za hypoteku je obvykle mozna. Chod nna pobocku a vysvetli im situaciu. Budes potrebovat znalecky posudok na druhu nehnutelnost od znalca akceptovaneho bankou. A samozrejme budes potrebovat u notara podpisany suhlas od majitela nehnutelnosti ktoru budes zakladat. Znenie suhlasu ti da banka. Ked to cele prejde, kludne odstup od zmluvy tym co byt nedokoncili. A mas narok aby ti v tomto pripade nahradili vsetky naklady s tuotu situciou vzniknute ako aj mas narok na vratenie uz zaplatenej zalohy.

    Zmena nehnutelnosti, ktorou ručím za hypotéku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.