Zavrieť

Porady

Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martuľa Pozri príspevok
zdravím,
čo všetko sa ráta a ako je to u pracujúcich dôchodcov?
Do čoho? Do príjmu? tak len ich príjem zo Zč.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuľa Pozri príspevok
zdravím,
čo všetko sa ráta a ako je to u pracujúcich dôchodcov?
neviem čo chceš rátať. Závisí od výšky príjmu, či je pre SD výhodnejšie urobiť si DP typu A alebo požiadať o RZD.
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

a ako je to napr. s úrokmi v banke? niečo sa okolo toho stále šušká, nerozumiem tomu, to sa má akože pokladať za príjem napr. pri dôchodcoch?
a suma na ŽP ešte platí, alebo už nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martuľa Pozri príspevok
a ako je to napr. s úrokmi v banke? niečo sa okolo toho stále šušká, nerozumiem tomu, to sa má akože pokladať za príjem napr. pri dôchodcoch?
a suma na ŽP ešte platí, alebo už nie?
ŽP už nie je možné uplatniť. Rovnako ako ani daň z úrokov v banke.
0 0
Altrix Altrix

Altrix je offline (nepripojený) Altrix

Prosím Vás, vznikne niekedy rozdiel vo formulári rzd medzi riadkom 17 a 18? Mne furt vychádza rovnaká hodnota. Nie je chyba v tlačive?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Altrix Pozri príspevok
Prosím Vás, vznikne niekedy rozdiel vo formulári rzd medzi riadkom 17 a 18? Mne furt vychádza rovnaká hodnota. Nie je chyba v tlačive?

r. 18 je akoby "príkaz" pre zamestnávateľa - aby upratal to, čo sa uvádza v r. 17. Takže nevidím dôvod pre rozdiel
. Je to zároveň informácia pre zamestnanca
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Prosím poradí niekto ako mám urobiť RZ zamestnancovi, ktorý skončil PP 31.01.2012?
Mám ho nechať v stave zamestnancov, alebo ho aj prihlásiť do poisťovní, ak má preplatok a bude vyplatený v marci??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Slim Pozri príspevok
Prosím poradí niekto ako mám urobiť RZ zamestnancovi, ktorý skončil PP 31.01.2012?
Mám ho nechať v stave zamestnancov, alebo ho aj prihlásiť do poisťovní, ak má preplatok a bude vyplatený v marci??
Urob mu (s jeho súhlasom) DP typu A a máš po probléme. Preplatok dane dostane priamo daňovník.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nie, neprihlasuješ,nenechávaš v stave...
urobíš RZD, do výplatnej pásky prenesieš v 3 či 4/2012 (sw by ti to mal urobiť)...
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Tak tomuto dobre nerozumiem. Do akej pásky mu to prenesiem , keď nie je v stave zamestnancov???
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Slim Pozri príspevok
Tak tomuto dobre nerozumiem. Do akej pásky mu to prenesiem , keď nie je v stave zamestnancov???
v akom programe robíš?
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Pohoda
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Slim Pozri príspevok
Tak tomuto dobre nerozumiem. Do akej pásky mu to prenesiem , keď nie je v stave zamestnancov???
u nás v Olympe sa dá RZD zapísať do výpl. pásky i (bez zamestnania, resp. ukončeného zamestnania).....
potom je v ročnom hlásení.....prehľady nám sw robí bez problémov....
ale ak by si mala so svojim sw problém, urob tak ako radila Veronika, urob mu DP FO typ A....
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Slim Pozri príspevok
Pohoda
myslela som si.. aj ja som v nej robila a mala som s tým problém.. ale už neviem veru, ako som to riešila, hádam niekto poradí..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Mila123 Pozri príspevok
u nás v Olympe sa dá RZD zapísať do výpl. pásky i (bez zamestnania, resp. ukončeného zamestnania).....
potom je v ročnom hlásení.....prehľady nám sw robí bez problémov....
ale ak by si mala so svojim sw problém, urob tak ako radila Veronika, urob mu DP FO typ A....
Mila,
Pohoda nevystaví výpl. pásku zamestnancovi, ktorý už nie je v stave.. ani sa tam tá páska nedá nijako dorobiť..
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Vynoril sa mi tu jeden problém...
Zamestnanec skončil PP 31.12.2011 - dostal odstupné.
Zaplatili sa odvody , daň, bolo mu vystavené potvrdenie o príjme, kde suma odchodného bola započítaná v úhrne príjmov zamestnanca. Keď som mu urobila RZ dane, suma odchodného v úhrne príjmov nebola a daň, ktorá bola z tohto odchodného zaplatená, bola preplatok v RZ dane. Nechápačka...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Slim Pozri príspevok
Vynoril sa mi tu jeden problém...
Zamestnanec skončil PP 31.12.2011 - dostal odstupné.
Zaplatili sa odvody , daň, bolo mu vystavené potvrdenie o príjme, kde suma odchodného bola započítaná v úhrne príjmov zamestnanca. Keď som mu urobila RZ dane, suma odchodného v úhrne príjmov nebola a daň, ktorá bola z tohto odchodného zaplatená, bola preplatok v RZ dane. Nechápačka...
hľadáš odstupné alebo odchodné ?

Uveď konkrétne čísla, lebo nechápeme ani my ...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ewita888 Pozri príspevok
Mila,
Pohoda nevystaví výpl. pásku zamestnancovi, ktorý už nie je v stave.. ani sa tam tá páska nedá nijako dorobiť..
to je nejaké také.....ak by nechcel ZC DP FO A ? tak to zbytočne komplikuje život nielen mzdárke ale aj účtovníčke...(možno v jednom, ale aj tak, stále myslieť na to, že som niečo v RZD vyplatila po PP.....písala by som sofťákom .....)
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Hľadám odstupné.

Suma nie je dôležitá, hľadám dôvod ! prečo to tam nie je.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Slim Pozri príspevok
Hľadám odstupné.

Suma nie je dôležitá, hľadám dôvod ! prečo to tam nie je.
Prilož potvrdenie zdan.mzde a RZD (bez osobných údajov), možno to spoločne zistíme ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať