Zavrieť

Porady

Komisionárska zmluva s UPS - preclenie tovaru z USA - SÚRNE

AHojte chcem sa spýtať,

firma z USA mi poslala produkty prostredníctvom UPS (tovar je v BA na letisku) a to mi pri dovoze narhlo tz. Komisionársku zmluvu ktorej predmetom je nepriame zastupovanie v colnom konaní - polatok je cca €20,- a chcem sa spýtať:
Čo presne to znamená? Aký by bol postup, keby som si preclenie chcel urobiť sám? Máte niekto skúsenosti? Je to veľa papierov a Oplatí sa to za ten poplatok, alebo budem potom musieť aj tak ešte riešiť ďalšie veci okolo toho.

Ďakujem všetkým za skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    sice po funuse.... ale aspon volaco :-)
    Komisionarska zmluva je o tom, ze UPS vo vlastnom mene v iny prospech zabezpeci preclenie tovaru, zaplati za teba vzniknuty colny dlh a nasledne ti ho vyuctuje spolu s poplatkom za sluzbu (preclenie, zastupenie na colnici). Ci si to preclit sam bez skusenosti? Neodporucam.... vypisat JCD nie je jednoduche, musis vediet, ktore odseky a ako vypisat.... mnozstvo kodov, ktore ti nic nehovoria. Myslim, ze 20 EUR je velmi dobra cena... povedal by som, ze si ju mozu dovolit hlavne kvoli mnozstvu zasielok, ktore robia... inac je dost likvidacna.

    Komisionárska zmluva s UPS - preclenie tovaru z USA - SÚRNE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.