Zavrieť

Porady

zamrznuté okná na aute...

... ako riešite tento problém vy? Alebo dá sa tomu aj nejako pomôcť aby nenamŕzalo? Nebaví ma chodiť každé ráno o 10 min skôr z domu aby som auto trochu vykúrila a potom škrabala a škrabala a škrabala....
Usporiadat
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

no a nechces si ho na noc prikryt? nejakou dekou, alebo kartonom?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ingaur ingaur

ingaur je offline (nepripojený) ingaur

raz som to už skúšala so starou plachtou a potom aj dekou, ale bezdomovcom bola asi veľká zima, lebo ráno po plachte (deke) ani chýru ani slychu...pred panelákom to neustrážiš...
Naposledy upravil ingaur : 15.12.09 at 19:12 Dôvod: dopísanie
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ja používam toto, nastriekam , chvíľku počkám a ľad je fuč...zatiaľ stačí, uvidíme ako si poradí s hrubšou vrstvou


Sheron Rozmrazovač okien
0 0
ingaur ingaur

ingaur je offline (nepripojený) ingaur

slavica Pozri príspevok
ja používam toto, nastriekam , chvíľku počkám a ľad je fuč...zatiaľ stačí, uvidíme ako si poradí s hrubšou vrstvou


Sheron Rozmrazovač okien
...ďakujem, zajtra kúpim a vyskúšam
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

ja pouzivam rozmrazovac v spreji a plna spokojnost
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ja som dnes musela škriabať aj vnútri, to potom popadalo, cez deň sa roztopilo, potom vyparilo a večer ............ znova primrznuté na vnútornej strane okna!
Jaj, kedy bude jar?!?
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Ja som to polial teplou vodou. Efekt je vynikajúci a navyše po rozjazde sa nerosia okna zvnútra. Len neviem či to nie je príliš drastické. Na novom aute to neskúšam, ale na starom som to bežne robil a nič sa nestalo (felície nemali skla lepené ale osadené v gume).
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Julian Pozri príspevok
Ja som to polial teplou vodou. Efekt je vynikajúci a navyše po rozjazde sa nerosia okna zvnútra. Len neviem či to nie je príliš drastické. Na novom aute to neskúšam, ale na starom som to bežne robil a nič sa nestalo (felície nemali skla lepené ale osadené v gume).
A nemôže to okno náhodou prasknúť?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
No ja by som to neskúšala, hoci som bola z fyziky vždy slabá.
Ale odkedy sa mi na šporáku rozprskla jenská misa, dávam si sakra pozor na "teplé-studené"
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

wagner Pozri príspevok
A nemôže to okno náhodou prasknúť?
Skôr sa asi rozsype, ale verím, že potom už nezamrzne nikdy Ja ale za volantom isto
Julian, vieš dokedy sa chodí s džbánom na vodu...a hlavne teplú
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ingaur Pozri príspevok
... ako riešite tento problém vy? Alebo dá sa tomu aj nejako pomôcť aby nenamŕzalo? Nebaví ma chodiť každé ráno o 10 min skôr z domu aby som auto trochu vykúrila a potom škrabala a škrabala a škrabala....
Daj si namontovať nezávislé kúrenie napr. webasto a máš po probléme. Zapneš kúrenie z bytu diaľkovým ovládaním a za 15-20minút máš auto vykúrené aj z vnútra a pripravené na jazdu. Osobná skúsenosť.
Alebo sa môže naprogramovať zapnutie kúrenia na určitú hodinu...
0 0
ingaur ingaur

ingaur je offline (nepripojený) ingaur

...vďaka za rady, ale najskôr vyskúšam tie rozmrazovače...a keď efekt nebude taký ako by som chcela, tak skúsim niečo iné... ale tej horúcej vody by som sa asi bála...
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

slavica Pozri príspevok
Skôr sa asi rozsype, ale verím, že potom už nezamrzne nikdy Ja ale za volantom isto
Julian, vieš dokedy sa chodí s džbánom na vodu...a hlavne teplú
Ja som chodil s plastovou fľašou
Škodovka 105 a felícia to zniesli x krát (samozrejme polieval som to pomaly a vtedy, keď to bolo ozaj riadne primrznuté). To boli staré technológie a cs kvalita. Vtedy ani tie skla neboli také drahé a hlavne neboli lepené.
Naposledy upravil Julian : 15.12.09 at 20:30
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

tá teplá voda nesmie byť moc teplá, skôr vlažná a nemôžete to chrstnúť rovno na sklo vychladené na mínus 20C, dá sa to použiť v takýchto časoch ked je tesne pod nulou, ale na vlastné riziko, dnes sú sklá lepené a nemajú ako dilatovať ako kedysi v gumennom tesnení.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Julian Pozri príspevok
Ja som chodil s plastovou fľašou

.
Však vieš...to som obrazne napísala, to ma napadlo prvé,...porekadlo......ale počula som už od niekoho tento napad. Ale asi by som sa bála riskovať. Stačí jeden krát a .....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ingaur Pozri príspevok
... ako riešite tento problém vy? Alebo dá sa tomu aj nejako pomôcť aby nenamŕzalo? Nebaví ma chodiť každé ráno o 10 min skôr z domu aby som auto trochu vykúrila[/B] a potom škrabala a škrabala a škrabala....
....aké auto .....

Manual Pozri príspevok
Daj si namontovať nezávislé kúrenie napr. webasto a máš po probléme. Zapneš kúrenie z bytu diaľkovým ovládaním a za 15-20minút máš auto vykúrené aj z vnútra a pripravené na jazdu. Osobná skúsenosť.
Alebo sa môže naprogramovať zapnutie kúrenia na určitú hodinu...
....problém je skôr toto ........ovšem , ak si to môžeš dať do nákladov , hm , tak je to iná káva ...

http://www.auto-moto-pneuservis.sk/webasto_osobne.pdf
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

buchač Pozri príspevok
....aké auto .....



....problém je skôr toto ........ovšem , ak si to môžeš dať do nákladov , hm , tak je to iná káva ...

http://www.auto-moto-pneuservis.sk/webasto_osobne.pdf
radšej budem škrabkať, šak to taká radosť ked zájde za nechty ...a keď nezájde potom mám super zahriate ruky použiteľné k prevádzke motorového vozidla
no ale ten sheron pre istotu nezahodím
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Hlavne sa nepokusajte oblievat motor teplou vodou, ak vam v zime neche naskocit. Skusal to jeden znamy a dedfinitivne ho poslal na druhy svet.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

slavica Pozri príspevok
Však vieš...to som obrazne napísala, to ma napadlo prvé,...porekadlo......ale počula som už od niekoho tento napad. Ale asi by som sa bála riskovať. Stačí jeden krát a .....
Ja viem. Tym džbánom malo byť to sklo.

Stáva sa, že ak prší a následne začne mrznúť a padať sneh, tak na okne vznikne taká hrubá ľadovica, že tomu nepomôže nič okrem tej teplej vody, alebo nahrievanie motorom (ale to je podľa nového zákona na pokutu).

Teraz je to problém, ale za chvíľu si na to zvykneme a už to taký veľký problém nebude.

Pohľad na ženu škrabkajúcu auto je celkom príjemný- aj pri tom vedia byť šarmantné.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Julian Pozri príspevok
Ja viem. Tym džbánom malo byť to sklo.

Stáva sa, že ak prší a následne začne mrznúť a padať sneh, tak na okne vznikne taká hrubá ľadovica, že tomu nepomôže nič okrem tej teplej vody, alebo nahrievanie motorom (ale to je podľa nového zákona na pokutu).

Teraz je to problém, ale za chvíľu si na to zvykneme a už to taký veľký problém nebude.

Pohľad na ženu škrabkajúcu auto je celkom príjemný- aj pri tom vedia byť šarmantné.
Chcela som ti dať bod za tú krásnú poslednú vetu, ale tu to nejde...tak máš pochvalu.
Normálne zajtra, ak nebudem škrabkať , budem sklamaná
Mám toľko starých kreditiek, zatiaľ si vystačím s nimi, ale ak padne ľadovec bude väčšia sranda
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať