Zavrieť

Porady

vyrážky u psa

Máme doma yorkshirskeho teriéra a už dlhšiu dobu má na chrbte vyrážky. Boli sme aj u veterinára, ale máme pocit, že na nej skúšajú rôzne prípravky, vyskúšali sme rôzne šampóny, tabletky a nič nezaberá, nemá niekto skúsenosti s niečím podobným?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tanti je offline (nepripojený) tanti

    tanti
    Ja by som skúsila iného veterinára. Neviem odkiaľ ste, ale vždy sa nájde nejaký čo má psy aj rád a zbytočne nezarába na majiteľoch. Zvyčajne sú to tí, ktorí nemajú super vybavené ordinácie, že sa tam človek so psom aj bojí vstúpiť aby niečo nezašpinil.

    Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

    som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac Kuzelnicka
    Moze to byt sposobene aj velkym mnozstvom blch, ktore su premnozene. A na blchy je dobry Frontline.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Neviem síce o aké presne vyrážky ( ich charakter) a tiež odkedy si to u psíka spozorovala, ale treba myslieť aj na to či pes nie je alergický buď na niečo v strave event. nejaký prípravok. Bohužiaľ čím sú viac šľachtení- tým sú citlivejší psíčkovia.

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Bionda Pozri príspevok
    Neviem síce o aké presne vyrážky ( ich charakter) a tiež odkedy si to u psíka spozorovala, ale treba myslieť aj na to či pes nie je alergický buď na niečo v strave event. nejaký prípravok. Bohužiaľ čím sú viac šľachtení- tým sú citlivejší psíčkovia.
    Súhlasím, a ak dovolíš, doplním. Môže to byť alergia na čokoľvek. Naša sučka to mávala celý rok s výnimkou zimného obdobia. Veterinár si myslel, že je to alergia na nejakú trávu. Nikdy sa to presne nezistilo. A žiadne prípravky ani vitamíny nezabrali.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Skutocne slachtene plemena su na vsetko haklivejsie ako poulicna zmes. Aj ja som mal nedavno podobny problem. Boli to flaky, ktore si pes skrabal do krvi. Kolega to riesil tiez cez veterinara za velke peniaze. Skusil som odvar z repika, osvedcena bylina starych materi. Flaky zmizli po 10 dnoch opakovaneho potierania. Pes sa prestal skrabat hned na druhy den. Od teraz ale budem asi preventivne pouzivat nejaky kvalitny sampon. Je mozne ze by sa to mohlo opakovat, podla kolegovych skusenosti.

    anaman je offline (nepripojený) anaman

    22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac anaman
    My sme mali problémy s s fľakmi na koži u dobermana. Podotýkam, že nemal blchy. Potom nám v lekárni ponúkli dáky roztok, ktorý sa riedil vodou a vždy po kúpaní sme ho týmto ešte opláchli. Fľaky zmizli, pes sa neškrabal. Neviem názov toho prípravku, vždy som to kupovala ako dezinfekciu na psa a bolo to trochu cítiť po petroleji. Zarábali mi to vždy v lekárni, raz na tej fľaške bolo napísané, že je to na svrab u ošípaných ale psovi to vždy pomohlo. Ani ite najfajnovejšie šampóny, čo sme mu kupovali na kúpanie mu nezaberali, ale tá dezinfekcia perfektne.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    anaman Pozri príspevok
    My sme mali problémy s s fľakmi na koži u dobermana. Podotýkam, že nemal blchy. Potom nám v lekárni ponúkli dáky roztok, ktorý sa riedil vodou a vždy po kúpaní sme ho týmto ešte opláchli. Fľaky zmizli, pes sa neškrabal. Neviem názov toho prípravku, vždy som to kupovala ako dezinfekciu na psa a bolo to trochu cítiť po petroleji. Zarábali mi to vždy v lekárni, raz na tej fľaške bolo napísané, že je to na svrab u ošípaných ale psovi to vždy pomohlo. Ani ite najfajnovejšie šampóny, čo sme mu kupovali na kúpanie mu nezaberali, ale tá dezinfekcia perfektne.
    Aj ja som uz davnejsie raz v jednej lekarni pre veterinarov dostal od starsieho lekarnika malu flasku, odlial mi to z litrovej flase, bolo to aj proti kliestom, blcham a mnozstvu koznych chorob, vystriekala sa s tym aj buda, udajne sa to pouziva aj na kupanie oviec a dobytka. Musi sa v tom cele zviera ponorit. Skutocne pes mal krasnu lesklu srst. Minulo sa mi to, mam aj ineho psa tak som to uz davno nezhanal, asi sa po tom poobzeram. Mal by som mat doma niekde este navod na pouzitie s nazvom, co mi ten stary pan dal. Ak to najdem, napisem.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Ten pripravok ma meno NEOCIDOL 600EC od spolocnost NOVARTIS. Pisu tam, ze je proti parazitom a nie na chore zvierata. Tak nie som si isty ci b sa mal pouzit na vyrazky, skor ako prevencia.

    bupi6 je offline (nepripojený) bupi6

    bupi6
    Nedalo mi nezareagovat na vasu otazku.
    Mojmu psikovy dnes diagnostikovala veterinarka svrab.
    Prejavilo sa to unho tym ze sa zacal nadmerne skrabat a hrist a po par dnoch mu zacala na niektorych miestach vypadavat hluciky srsti a ked som sa mu pozrela na pokosku mal tam take hnede botky.Ak to ma aj Vas havinko tak to bude urcite svrab a treba to ihned zacat liecit.Nakolko ja mam len steniatko tak nam nasa veterinarka dala vodicku ktoru sme zriedili s vodou okupali nou psika a potom vycistili vsetky miesta kde leziaval a kde sa pohyboval cize cely byt.Ked mi to lekarka zdelila myslela som ze odpadnem ale nemam navyber ked chcem aby drobcek vyzdravel.Odporucam nasjst si zacinajuceho veterinara ktory si otvoril ordynaciu ty su najlepsi a povedia vam hned spravnu diagnosu a niesu drahy.Keby mal blchy tak by ste mu ich zbadali behat pobruchu.Drzim palce nech sa vas drobcek vylieci.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Aj náš hajfan mal nejaké vyrážky. Jeden veterinár ho liečil tabletkami, ale nepomáhali.
    Zašli sme za druhým, ten nám dal injekciu + šamón na dezinfekciu. Pomohlo.
    Povedal , že niektoré plemená sú háklivejšie na kožu. Nášmu tvrdil, že to môže mať z vody z potoka.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Keď mal náš pes vyrážky, veterinár mu dal injekciu, asi antibiotikum+vitamíny , predpísal ľudskú ichtyolovú masť a nariadil diétu, bezmäsitú. Stačili mu dva týždne a dostal sa z toho. Pes býval vonku, tak ani tá masť nebola pohroma pre byt.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.