Zavrieť

Porady

Lekárske vyšetrenie vodičov

Dobrý deň,
včera mali naši vodiči povinné školenie a preskúšanie vodičov pre prevádzku, údržbu a opravy vozidiel v zmysle vyhl. SÚBP a SBÚ č. 208/1991 Zb. a zákona NR SR č. 462/2007 Z.z., BOZP a OPP. Záver bol taký, že tí vodiči, ktorí boli na lekárskom vyšetrení v mesiaci február, musia ísť späť k lekárovi a dať si vystaviť nové doklady o zdravotnej spôsobilosti na vedenie motorových vozidiel, keďže od 1.2.2009 platí Vyhláška ministerstva vnútra SR č. 9/2009 Z.z., ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v ktorej v prílohách sú nové vzory. Takže, ak niekto z Vás má záujem, uvádzam ich v prílohe - 3 vzory.

Pekný deň prajem všetkým poraďákom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Má niekto skúsenosti so psychologickými testami vodičov skupiny C? Náklady za ich vykonanie znáša zamestnanec, alebo to hradí firma?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    drobeceva Pozri príspevok
    Má niekto skúsenosti so psychologickými testami vodičov skupiny C? Náklady za ich vykonanie znáša zamestnanec, alebo to hradí firma?
    Firma, ale ak firma má pracovnú zdravotnú službu tak to ide cez ňu. U nás to funguje aspoň tak, dala som požiadavku na PZS a oni mi to všetko vybavili a je sv. pokoj. Ak PZS nemáš vybavuješ všetko sama a hradíš to tiež ty resp. firma.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Sabadka Pozri príspevok
    Firma, ale ak firma má pracovnú zdravotnú službu tak to ide cez ňu. U nás to funguje aspoň tak, dala som požiadavku na PZS a oni mi to všetko vybavili a je sv. pokoj. Ak PZS nemáš vybavuješ všetko sama a hradíš to tiež ty resp. firma.
    Sabi, hodila som to tu preto, lebo máme OBP-áka, máme aj PZS. Dnes, keď som došla do firmy, dozvedela som sa, že zajtra idú vodiči na spomínané testy a vraj na vlastné náklady. Ekonómka naniesla ten problém, šéf tvrdí, že ak chcú robiť, nech si to urobia na vlastné náklady. To sa mi však nezdá.
    Ďakujem za Tvoj názor,
    Naposledy upravil drobeceva : 22.04.09 at 11:32

    okikoo je offline (nepripojený) okikoo

    okikoo
    drobeceva Pozri príspevok
    Má niekto skúsenosti so psychologickými testami vodičov skupiny C? Náklady za ich vykonanie znáša zamestnanec, alebo to hradí firma?
    Mne to preplatil zamestnávateľ. Pozri tento link:

    http://www.porada.sk/t86854-lekarske...-vozidiel.html

    Lekárske vyšetrenie vodičov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.