Zavrieť

Porady

Ako zasiahnut - buduje sa kanalizacia vyssie nez mam zumpu aj vyvod z domu.

Dobry den, prave obec buduje kanalizacne potrubie, do ktoreho zrejme bude v buducnosti povinnost pripojit sa - a to samospadom. Problem je, ze kanalizaciu obec buduje pred domom v hlbke 2,5m a ja mam zumpu za domom a vyust z domu do zumpy je v hlbke 2,8m (pod mojim suterenom, ktory je tiez odkanalizovany).
Preto samospadom sa pripojit evidentne nebudem moct.

Myslim, ze zistovanie stavu a projekcia kanalizacie mala toto zohladnovat. Ako mam najlepsie zasiahnut, kedze obec tuto kanalizaciu prave, podla mna nespravne, buduje?

​Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RZ Projekt je offline (nepripojený) RZ Projekt

    Statik, projektant RZ Projekt
    Si strasny optimista, ked si myslis, ze verjna kanalizacia sa bude prisposobovat tebe . Chces, aby kanalizacia bola v 4m hlbke? To uz by pomaly aj banikov museli volat . Ten kto je s domovou kanalizaciou nizsie si urobi precerpavaciu stanicu na svoje naklady.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ja by som navrhol prerobiť kanalizáciu z domu aby bola hlavná v samospádovej hĺbke a WC v suteréne oželieť alebo iba toto príležitostné zariadenie pripojiť na prečerpávaciu stanicu od Grundoss alebo Wilo.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak sa stavia podľa projektu , tak to nebude nesprávne. Bol zámer výstavby resp. projekt kanalizácie zverejnený vopred?
    colder Na uradnej tabuli obce dodnes nevisi ziaden oznam tykajuci sa tejto stavby. Na obecnej schodzi, ktora k tomu v minulosti bola starosta nevedel najst projekt, zastupca realizatora povedal, ze kedze sa projekt nenasiel, on ho z hlavy nepozna a starosta to uzavrel: proste sa bude pripajat samospadom a hotovo.
    A teraz to nevhodne realizuju.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    A ostatní susedia čo? Tí nemajú problémy s hĺbkou kanalizácie? Pretože napr. ja mám vyústenie do žumpy asi meter pod povrchom. Mne by taká hĺbka kanalizačného zberača neprekážala. Projektová dokumentácia sa občanmi nepripomienkovala? Pretože dokumentácia, územné konanie a stavebné povolenie sa robilo určite s možnosťou pripomienkovania. V tejto fáze bolo treba zasiahnuť, teraz je už podľa mňa neskoro.

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Mulo.

    Nemôžu predsa podľa 1-2 domov zahĺbiť obecnú kanalizáciu

    btw
    tá niekde ústi a po celej trase musí mať spád aspoň 1mm / m = pri dĺžke kanalizácie 1,5 km je to 1,5 m

    PS
    Daj si kalové čerpadlo a hladinový spínač

    Ako zasiahnut - buduje sa kanalizacia vyssie nez mam zumpu aj vyvod z domu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.