Zavrieť

Porady

MRP - štatistika a hodnota aktív-pasív

Bry den,

prosím niekoho dobrého, milého o radu. Robím v MRP podvoj. účto- asi 2 mesiace. Prišlo mi zo štatistiky urobiť štvrťročny výkaz. Všetko som skoro našla až na Celkový úhrn aktív (pasív). Prosím prosím poradte mi kde tu hodnotu nájdem, alebo musím napočítavať ručne?? ak ručne čo mam s čim zrátať až neurobím chybu.

Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivkň je offline (nepripojený) ivkň

    ivkň
    problem je, že čo tu bol starý účtovník tak on to nejako ručne napočítaval, koli tomu že čo je v MRP súvaha- tak nesedia počiatočné stavy- napr. software, atd- co sa majetku týka

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    Aj ja sa trápim so štvrťročným štatist.výkazom - neviem Čo to znamená "úhrn" aktív (pasív) , dám dohromady súčty aktív + pasív zo súvahy , alebo len aktív , ale prečo je v zátvorke ( pasív) , už som z toho blbá

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    kaupke Pozri príspevok
    Aj ja sa trápim so štvrťročným štatist.výkazom - neviem Čo to znamená "úhrn" aktív (pasív) , dám dohromady súčty aktív + pasív zo súvahy , alebo len aktív , ale prečo je v zátvorke ( pasív) , už som z toho blbá
    Prosím ako ďalej s tou štatistikou

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ahojte,
    ja robím štvrťročný Prod 3-04. Úhrn aktív a pasív nedávam zo súvahy, ale mi to dá súčet riadku 13+14 tohto výkazu. Mne to kedysi povedali zo štatistiky.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Tamila Pozri príspevok
    Ahojte,
    ja robím štvrťročný Prod 3-04. Úhrn aktív a pasív nedávam zo súvahy, ale mi to dá súčet riadku 13+14 tohto výkazu. Mne to kedysi povedali zo štatistiky.
    Opravujem sa, tieto riadky boli v minuloročnom, tento rok je iný, prišla som na to teraz, keď na ňom pracujem, tak som dala úhrn aktív a pasív nasledovne: (sk. 41+42+49) - (tr. 6 - 5), k tomuto rozdielu pripočítam záväzky. Uvidím, či to bude dobré.

    MRP - štatistika a hodnota aktív-pasív

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.