Zavrieť

Porady

Dohoda - sociálna poisťovňa registrácie

Prosím Vás viete niekto poradiť?
Mali sme zamestnancov na dohodu o vykonaní práce. Teraz som sa dozvedela, že ak s jedným zamestnancom bola uzatvorená dohoda každé dva mesiace zakaždým sa ten zamestnanec mal odhlásiť a znova prihlásiť do sociálnej poisťovne na reigstračnom liste. Je to pravda? A ak je to na prelome rokov ku koncu roka sa musí tiež odhlásiť a na začiatku prihlásiť. Ja som ich len prihlásila a teraz keď už skončili som ich chcela odhlásiť a na SP mi povedali, že namajú odhlášku k 31.12.2005. Vôbec tomu nerozumiem.
Naposledy upravil mery356 : 22.08.06 at 12:17
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mery356
Prosím Vás viete niekto poradiť?
Mali sme zamestnancov na dohodu o vykonaní práce. Teraz som sa dozvedela, že ak s jedným zamestnancom bola uzatvorená dohoda každé dva mesiace zakaždým sa ten zamestnanec mal odhlásiť a znova prihlásiť do sociálnej poisťovne na reigstračnom liste. Je to pravda? A ak je to na prelome rokov ku koncu roka sa musí tiež odhlásiť a na začiatku prihlásiť. Ja som ich len prihlásila a teraz keď už skončili som ich chcela odhlásiť a na SP mi povedali, že namajú odhlášku k 31.12.2006. Vôbec tomu nerozumiem.
Na prvú otázku: áno.
Na druhú : nie, ale oprav si dátum, 31.12.06 ešte nebolo.
0 0
mery356 mery356

mery356 je offline (nepripojený) mery356

A dáva sociálna poisťovňa pokuty za neskoré odovzdanie tlačiva? A čo ak by som sa dohodla s tými zamestnancami a prerobila by som im dohodu od toho nahlásenia až doteraz. Ide tam len asi o 15 hodín mesačne takže tých 300 hodín ešte nepresiahli. Len začali ešte minulý rok niekedy v júli.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mery356
A dáva sociálna poisťovňa pokuty za neskoré odovzdanie tlačiva? A čo ak by som sa dohodla s tými zamestnancami a prerobila by som im dohodu od toho nahlásenia až doteraz. Ide tam len asi o 15 hodín mesačne takže tých 300 hodín ešte nepresiahli. Len začali ešte minulý rok niekedy v júli.
Dávala by som si pozor pretože to "trochu" zaváňa opakovanou činnosťou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mery356
A dáva sociálna poisťovňa pokuty za neskoré odovzdanie tlačiva? A čo ak by som sa dohodla s tými zamestnancami a prerobila by som im dohodu od toho nahlásenia až doteraz. Ide tam len asi o 15 hodín mesačne takže tých 300 hodín ešte nepresiahli. Len začali ešte minulý rok niekedy v júli.
Pokuty za nepodanie, no s tým som sa nestretla. Prerobiť dohody môžeš.
0 0
mery356 mery356

mery356 je offline (nepripojený) mery356

Práve niekto predo mnou napísal príspevok tiež k dohode a tam mu radia že ak dohody na seba nadväzujú nemusí sa prihlasovať a odhlasovať. Tak ako to má byť?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mery356
Práve niekto predo mnou napísal príspevok tiež k dohode a tam mu radia že ak dohody na seba nadväzujú nemusí sa prihlasovať a odhlasovať. Tak ako to má byť?
Je lepšie urobiť viac kratších dohôd za sebou ako jednu na celý rok
0 0
mery356 mery356

mery356 je offline (nepripojený) mery356

No veď ja som robila dohodu vždy ana dva tri mesiace a všetky na seba nadväzovali, preto som si myslela, že sa nemusí zakaždým prihlasovať a odhlasovať, keď vždy išlo o to isté. Tá pracovníčka sociálnej poisťovňa sa asi zmýlila nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mery356
No veď ja som robila dohodu vždy ana dva tri mesiace a všetky na seba nadväzovali, preto som si myslela, že sa nemusí zakaždým prihlasovať a odhlasovať, keď vždy išlo o to isté. Tá pracovníčka sociálnej poisťovňa sa asi zmýlila nie?
Každá dohoda musí byť cez RL prihlásená, a jej ukončenie odhlásené.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mery356
No veď ja som robila dohodu vždy ana dva tri mesiace a všetky na seba nadväzovali, preto som si myslela, že sa nemusí zakaždým prihlasovať a odhlasovať, keď vždy išlo o to isté. Tá pracovníčka sociálnej poisťovňa sa asi zmýlila nie?
Obávam sa že toto je jedna z oblastí, kde sa názor mení v každej pobočke SP.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Na základe skúseností, ktoré si na Porade vymieňame, sme zistili, že každá pobočka vyžaduje inak....preto je naistejšie riadiť sa pokynom "vlastnej" pobočky.
0 0
mery356 mery356

mery356 je offline (nepripojený) mery356

A neviete niekto, či dáva sociállna poisťovňa za to pokuty, keď teraz podávam tie prihlášky a odhlášky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mery356
A neviete niekto, či dáva sociállna poisťovňa za to pokuty, keď teraz podávam tie prihlášky a odhlášky.
Takže ani prihlášky neboli? Nechaj to teraz tak, urob to tak ako to má byť a pokuty budeš riešiť až budú vyrúbené.
0 0
mery356 mery356

mery356 je offline (nepripojený) mery356

Dala som jednu prihlášku na začiatku ako pri pracovnom pomere a myslela som, že je to o.k.. Čítam tu rôzne príspevky, ale vyzerá to, že každá pobočka to posudzuje ináč. Nechápen ako je toto možné, že niekde je to chyba a niekde správne. Veď zákon platí na celom Slovensku ten istý nie pre jednotlivé pobočky rôzne.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mery356
Nechápen ako je toto možné, že niekde je to chyba a niekde správne. Veď zákon platí na celom Slovensku ten istý nie pre jednotlivé pobočky rôzne.
Vitaj na Slovensku
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nemám síce podobnú skúsenosť, ale trošku inú.

Dohodár u nás skončil, "centrálneho" registra som ho odhlásila mailom, ale zabudla som ho odhlásiť na RL zo soc. poisťovne u nás (teda nebola som si tým 100% istá ). Volala som teda do soc. poisťovne, či je tam odhláška a milá pani mi povedala, že oni tento rok ešte nemajú nahratú ani jednu "prihlášku" , nieto ešte odhlášky .

To, že sme to poslali neskoro - termín do 3 dní po ukončení - zistia možno až niekedy na bud. rok!!!!

Asi majú fakt vééééééééľa práááááááce!
0 0
mery356 mery356

mery356 je offline (nepripojený) mery356

Ja som niesla odhlášku, lebo zamestnanec na dohodu končil a pracovníčka v SP mi povedala, že ho ani nemá prihláseného. Hlavné, že na výkaze je jeho rodné číslo a celý rok za neho platím UP-na to sa však nesťažovali. Potom sa pýtala, že či som dala na konci minulého roka odhlášku. Odhlášku som nedala, lebo dohoda pokračovala tak nerozumiem, či si ho odhlásili len tak, alebo aký je systém pri dohodách? Fakt mám z toho taký chaos. Čítam na porade rôzne príspevky, ale tie sa veľmi líšia. Chvíľu sa teším už som to pochopila a keď čítam ďalej je mi do plaču. Neviem čo robiť. Normálne asi pôjdem za tou pracovníčkou do SP a presvedčím ju, že to nerobia správne.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mery356
Potom sa pýtala, že či som dala na konci minulého roka odhlášku. Odhlášku som nedala, lebo dohoda pokračovala tak nerozumiem, či si ho odhlásili len tak, alebo aký je systém pri dohodách?
DoVP keď nadväzujú na seba v priebehu roka netreba odhlasovať a nahlasovať. Ale na konci roka by sa mali všetky DoVP odhlásiť práve kvôli tej 300 hodinovej hranici za jeden rok. Takéto poučenie-vysvetlenie som dostal na SP BA-mesto a SP BA-okolie.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

smith
DoVP keď nadväzujú na seba v priebehu roka netreba odhlasovať a nahlasovať. Ale na konci roka by sa mali všetky DoVP odhlásiť práve kvôli tej 300 hodinovej hranici za jeden rok. Takéto poučenie-vysvetlenie som dostal na SP BA-mesto a SP BA-okolie.
Ja už naozaj niekedy nemám slov čo si tieto inštitúcie robia s nami ľudmi. Mám to pochopiť že keď má niekto dohodu napr. od 15.12.2006 do 18.1.2007 tak ho musím podľa vysvetlenia SP k 31.12 odhlásiť a k 1.1 zase prihlásiť. ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

katkaj
Ja už naozaj niekedy nemám slov čo si tieto inštitúcie robia s nami ľudmi. Mám to pochopiť že keď má niekto dohodu napr. od 15.12.2006 do 18.1.2007 tak ho musím podľa vysvetlenia SP k 31.12 odhlásiť a k 1.1 zase prihlásiť. ?
No pravdepodobne to tak bude. Ale ako sa písalo, každá pobočka, iný názor. Tak skús si to ešte overiť na tej svojej.
Naša SP napr. vyžaduje odhlásenie a prihlásenie každej dohody, aj keď na seba nadväzuje, ako je to ale na prelome rokov, s tým som sa ešte nestretla.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jankasm
No pravdepodobne to tak bude. Ale ako sa písalo, každá pobočka, iný názor. Tak skús si to ešte overiť na tej svojej.
Naša SP napr. vyžaduje odhlásenie a prihlásenie každej dohody, aj keď na seba nadväzuje, ako je to ale na prelome rokov, s tým som sa ešte nestretla.
No veď práveže spadáme pod BA mesto kde ako píše smith to vyžadujú. Ale asi je zbytočné sa nad tým viac zamýšľať a hladať v tom zmysel a uľahčenie práce zamestnávateľom a hlavne nám účtovníkom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať