Zavrieť

Porady

Pomoc začinajúcej mzdárke

Ahojte Poraďáci,
chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť, či by sa tu našiel niekto kto by mi vedel pomôcť so mzdami (musí mať asi dosť trpezlivosti) ) pretože začínam úplne od začiatku .
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Aspirka,predovšetkým šťastnú voľbu pri výbere mzdového programu.A potom veľa,vaľa otázok ,na ktoré Ti vždy niekto dá odpoveď.
0 0
Aspirka Aspirka

Aspirka je offline (nepripojený) Aspirka

Ďakujem ti veľmi pekne .
Máme 3 vrátnikov, ktorý pracuje každý deň 8 hodín. Aj sviatky aj víkendy. Odmeňovaní sú 60,-- Sk za hodinu. Neviem aký je fond pracovného času a neviem ako vyrátať prácu nadčas a ani za víkendy. Mohol by mi s tým niekto pomôcť? Ešte by som chcela dodať, že ide o dôchodcov. Dvaja majú uzatvorenú pracovnú zmluvu na hlavný pracovný pomer a ten tretí je živnostník, takže dáva len faktúrku na konci mesiaca.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Myslím, že tu na Porade, je dosť otázok aj podrobne vypracovaných, tak aj trochu času stráviť radím, pohľadať, prečítať, podumať, a ak budeš mať problém, tak zadaj tému...

Ked potrebuješ osobné stretnutie, tak povedz odkiaľ si, a čo ťa trápi.. tu sú ochotní ľudia nezištne pomôcť

a napr. tento link:
http://www.porada.sk/f108-vypracovane-otazky--mzdy.html
0 0
Aspirka Aspirka

Aspirka je offline (nepripojený) Aspirka

Som z Bratislavy, ak by bol ochotný venovať mi chvíľku času osobne bola by som mu nesmierne vďačná . Nesmierne..
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Aspirka
Ďakujem ti veľmi pekne .
Máme 3 vrátnikov, ktorý pracuje každý deň 8 hodín. Aj sviatky aj víkendy. Odmeňovaní sú 60,-- Sk za hodinu. Neviem aký je fond pracovného času a neviem ako vyrátať prácu nadčas a ani za víkendy. Mohol by mi s tým niekto pomôcť? Ešte by som chcela dodať, že ide o dôchodcov. Dvaja majú uzatvorenú pracovnú zmluvu na hlavný pracovný pomer a ten tretí je živnostník, takže dáva len faktúrku na konci mesiaca.
Noo, najprv si musíš spraviť rozvrnutie pracovných zmien, tak aby bolo jasné, kto kedy pracuje. Tým, že pracujú 8 hod ( teda 7,5 + 0,5 prestávka) to máš jednoduchšie, že sa ti nestriedajú na rozdielne zmeny. Ak buádeš mať zostavený rozvrh pracovného času, uvidíš, koľko hodín im vyjde do mesiaca a tým pádom ti bude jasnejšie, či majú aj nejaké hodiny nadčasov.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Pozri §85 ods.5 Zákonníka práce - pracovný čas - zamestnanci sa ti striedajú v troch zmenách - teda max. týždenný pracovný čas je 37,5 hod
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
1/ podklady k mzdám -dochádzku
2/ spracovanie mzdy
3/tlačové výstupy k mzde :
a/ podpisová listina
b/výplatná páska
c/rekapitulácia miezd
d/odvody pracovníkov podrobne
e/prehľad miezd - cena práce
f/ostatné podľa požiadaviek
4/výkazy do SP
5/výkazy do ZP
6/ oznámenie o zrážk.dani/ ak bude zrazená/
7/ prehľad o zrazených preddavkoch na daň - 1x Q
8/žiadosť o vrátenie DB ak tento bude vyplatený z prostr. zam-eľa
9/viesť mzdové listy
10/dať podpísať vyhlásenie ....zam-covi
11/potvrdenie o zdan. mzde/ročné zúčtovanie - buď,alebo
Ostatní doplnia čo som zabudla v rýchlosti.
0 0
Aspirka Aspirka

Aspirka je offline (nepripojený) Aspirka

Dajme tomu, že máme zamestnancov A a B a C (živnostník), toho ale písať asi nemusím.

A - pracuje každý deň od 6:00 do 14:00hod
B - pracuje každý deň od 14:00 do 22:00 hod
C - pracuje od 22:00 do 06:00 hod. (živnostník)

Dajme tomu, že september má 19 pracovných dní a 2 sviatky, ale čo ak robili aj víkendy?
Neviem si to nejako ujasniť.. ..
0 0
Aspirka Aspirka

Aspirka je offline (nepripojený) Aspirka

Nájde sa tu prosím niekto kto mi pomôže rozlúsknúť a vysvetliť tento oriešok?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Aspirka
Dajme tomu, že máme zamestnancov A a B a C (živnostník), toho ale písať asi nemusím.

A - pracuje každý deň od 6:00 do 14:00hod
B - pracuje každý deň od 14:00 do 22:00 hod
C - pracuje od 22:00 do 06:00 hod. (živnostník)

Dajme tomu, že september má 19 pracovných dní a 2 sviatky, ale čo ak robili aj víkendy?
Neviem si to nejako ujasniť.. ..
Aspirka,máš dohodnutý príplatok za prácu v sobotu a nedeľu? Ak áno, tak mu v tieto dni pripočítaj k mzde %,ktoré ste určili za prácu v S,N.
0 0
Aspirka Aspirka

Aspirka je offline (nepripojený) Aspirka

Nemáme dohodnutý žiadne príplatky. Nie sú zákonom určené tieto prípatky?
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

V ZP sú určené min. príplatky, ktoré zamestnancovi prislúchajú. Ale zamestnávateľ môže výšku príplatku dohodnúť aj v pracovnej zmluve, alebo mzdovom dekréte, ktorý tvorí súčasť pracovnej zmluvy, alebo v kolektívnej zmluve. V uvedenom prípade platí, že tieto príplatky nemôžu byť nižšie, ako stanovuje Zákonník práce. Teda vyššie príplatky dohodnuť môžeš.
0 0
Aspirka Aspirka

Aspirka je offline (nepripojený) Aspirka

Vie mi prosím niekto rozpísať tieto min. príplatky?
Hľadala som to, ale asi zle... .
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

To musíš hľadať v Zákonníku práce, ktorý by si si ako začínajúca mzdárka mala aj preštudovať.

Neviem, v akom štádiu si začínajúca mzdárka, ale v každom meste sa organizujú aj kurzy, ktoré dajú začínajúcim základ, aby mohli svoju prácu stavať na vedomostiach.

Nik učený z neba nespadol, a každý svoje vedomosti získava aj praxou, ale aj štúdiom.
0 0
Aspirka Aspirka

Aspirka je offline (nepripojený) Aspirka

Áno ). Ešte by som sa rada spýtala, že sa v zákoniku práce uvádza, že zamestnancovi napr. za prácu nadčas prislúcha dosiahnutá mzda a najjmenej 25% z jeho priemerného zárobku. (má sa brať do úvahy štvrťrok?). A čo ak pracuje len jeden mesiac?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Robíš mzdy ručne nebodaj? Všetko toto ti soft vypočíta. A ináč ak si do okienka - Hľadaj - na bledomodrej lište zadáš kľúčové slovo, tak ti vyhodí plno tém, kde sa o týchto veciach už písalo.

http://www.porada.sk/t21958-priemern...ika-prace.html
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Aspirka
Vie mi prosím niekto rozpísať tieto min. príplatky?
Hľadala som to, ale asi zle... .
Mzda za prácu nadčas - najmenej 25% priem. zárobku
.............vo sviatok - najmenej 50% ...................
........... za nočnú pr. - najmenej 20% min. mzdového nároku za hodinu.

Aspirka ,klikni si na tu: Zákonník práce a popozeraj si veci týkajúce sa miezd. A keď nebudeš rozumieť ,pýtaj sa.
0 0
Aspirka Aspirka

Aspirka je offline (nepripojený) Aspirka

Ďakujem
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

ahojte,

potrebovala by som poradit (dufam,ze nevadi ze som to napisala do tejto temy, ale nechcela som vytvarat novu) takze co so zamest-com, kt. ma v zmluve dohodnuty 40 hod. prac. cas, ale zacina prac. dobu o 7:00 a konci o 16:00 /to je 9 hod. denne/ takto si to pise na dochadzku: ako mu to mam pocitat ako nadcasy, alebo??

pomozete mi? prosim
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

anna 07
ahojte,

potrebovala by som poradit (dufam,ze nevadi ze som to napisala do tejto temy, ale nechcela som vytvarat novu) takze co so zamest-com, kt. ma v zmluve dohodnuty 40 hod. prac. cas, ale zacina prac. dobu o 7:00 a konci o 16:00 /to je 9 hod. denne/ takto si to pise na dochadzku: ako mu to mam pocitat ako nadcasy, alebo??

pomozete mi? prosim
Ako máte stanovený čas na obedňajšiu prestávku - vychádza mi, že je to hodina. Je tak? V tom prípade je tá hodina neplatená.
Bea
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať