Zavrieť

Porady

vyskladanie komponentov pc

dobry den.chcel by som si vyskladat pc z komponentov z Alza eshopu. mam zaujem o nenarocny pc ktory by zvladol nenarocne hry. mam dceru tak ju zaujima sims..nfs..nijake narocne akcne hry)
problem mam akurat skombinovat si processor a maticnu.postacila by mi grafika na maticnej alebo proces. a v tom mam problem. pozeral som na procesor AMD A4 X2 3400 ..ta uz ma v sebe graficke jadro a k tomu by som potreboval nejaku maticnu.neviem ci moze byt grafika na proc aj na maticnej aby sa to "nebilo")) pripadne budem vdacny aj za inu kombinaciu..radu.
este by som chcel vediet co sa tyka montaze procesora na maticnu ako a kde sa nanasa ten chladiaci tmel...gel))
a posledna vec mam exteerny 1tb hd..3,5..viem ze sa da potom rozobrat a pouzit do noveho pc.chcel by som ho ale teraz rozdelit na 2,3 particie.spravi mi to win7? alebo nejaky soft?
zatial dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    potrebujes dosku s FM1 socketom
    napr http://www.alza.sk/gigabyte-a55m-ds2-d300745.htm
    disk sa bude dat rozdelit aj pri instalacii
    ak pouzijes chladic dodany k procesoru tak na nom uz teplovodiva pasta bude nanesena
    inak 3400 ma v sebe celkom slabu graficku,
    ktore komponenty potrebujete kupit a kolko na to mate eur? mozno vhodnejsiu alternativu

    petson21 je offline (nepripojený) petson21

    petson21
    zabudol som napisat zeby som nechcel nejaku velku skrinu...ta maticna ma v sebe uz grafiku.nestacilo by to? pripadne aky iny tzp procesora by bol vhodny? potrebujem skrinu, +/- 450w zdroj, maticnu, procesor, 4g ramku dvd...asi to je vsetko...hdd mam len neviem ci to je sata 2,3( aby pasoval ku maticnej) je to model samsung hd103si. ked som tak pocital vysli ma komponenty priblizne okolo 160e.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Sims je nenáročná, Sims 2 si už pýta oveľa viac a Sims 3 toho pýta dosť. NFS + akčné hry = potreba dostatočne výkonnej grafiky (nejaká s 512MB pamäťou je slabá - minimálne 1GB video)

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    petson21 Pozri príspevok
    ked som tak pocital vysli ma komponenty priblizne okolo 160e.
    no dajte sem ten vas vyber, mne to stale aby to bolo nieco roumne vychadza cez 200eur

    a suhlasim s vyssie napisanym, sims3 je dost narocna
    jahoszmsk myslím že by si mu mal navrhnúť konkrétne komponenty, nech si to vie porovnať.

    petson21 je offline (nepripojený) petson21

    petson21
    pocital som to zbezne s cenou proc a matic po asi 45e. ten rozdiel do 200 je v pohode. este ta vec s hdd co mam..ten samsung..aby nebol problem s maticnou

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    doska ktorú navrhol mecky môže byť, BIOS podporuje (bootovanie) pevné disky do približne 2TB.
    Naposledy upravil jahoszmsk : 23.05.12 at 20:54 Dôvod: Doplnil.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    petson21 Pozri príspevok
    ...hdd mam len neviem ci to je sata 2,3( aby pasoval ku maticnej) je to model samsung hd103si...
    petson21 Pozri príspevok
    este ta vec s hdd co mam..ten samsung..aby nebol problem s maticnou
    Samsung HD103SI má SATA II rozhranie...
    Naposledy upravil luigi72 : 23.05.12 at 21:02 Dôvod: doplnenie citácií
    luigi72 prečo ten otáznik? pýtal sa na svoj HDD...

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    a este aby to bol mensi typ skrine)) D
    http://www.alza.sk/eurocase-microtower-8102-cerna-d173730.htm je asi tá najmenšia skriňa, ale ju neodporúčam (Eurocase nie je práve najlepšia kvalita)

    skôr

    http://www.alza.sk/coolermaster-elit...on-d180862.htm

    podla toho, akú budeš mať matičnú dosku

    ak mATX, tak môžeš aj http://www.alza.sk/coolermaster-elite-341-d159583.htm , je menšia
    Naposledy upravil luigi72 : 23.05.12 at 21:17

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    no nech robim co sa da je ta cena tak aby sa na tom dalo aj zahrat pod 220 zrazit nejde, aj to je v tejto zostave skrinka eurocase so zatatymi zubami a slzami v ociach

    lacnejsie by to bolo iba s vasou variantou x2 3400 a doskou co som pisal vyssie, ale mam obavu ze to graficky nebude stacit
    pc.jpg  

    petson21 je offline (nepripojený) petson21

    petson21
    dakujem sa rady..grafiku by som popripade poriesil casom dodatocne.este posledna vec co sa tyka toho hdd...to formatovanie mi je jasne pri instalacii...ale mam tam na nom uz nejake veci o ktore nechem prist...da sa to poriesit pri instaly aby mi ostali na novej particii??alebo nejaky soft ...

    petson21 je offline (nepripojený) petson21

    petson21
    omylom som stlacil enter pred dokoncenim ))) aok mam nastavit na hdd to premostenie pri pinoch...co sa nastavuje master alebo slave..teraz ho mam v poradi ako druhe...v pc bude iba tento disk tak ci je to jedno kde to bude alebo nie....vdaka

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    na sata disku sa nenastavuje nic
    idealne by bolo data zalohovat a rozdelit potom. ak ich nemate kde zalohovat tak este v starom pc rozdelit pomocou nejakej utility (acronis disk director, gparted)
    a teda ked nekupujete grafiku hned tak to musi byt varianta s amd

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    Pre petson

    Ako ti luigi písal, eurocase fakt nie je najlepšia kvalita skrine, ale ak máš napätý rozpočet - budiž. Ale v tom prípade by som ti odporučil zobrať skrinku eurocase bez zdroja, pretože zdroje eurocase sú naozaj slušne povedané blbé... A na tvojom mieste by som zobral Seasonic SS-350ET-T3, ktorý ti aj s rezervou bude stačiť a v slovenských e-shopoch ho zoženie určite do 35 € aj s dovozom. Na zdroji by som určite nešetril - a zdroj eurocase nie je práve dobrý nápad. Asi by sa ti to celkove predražilo o 20-25 €, ale stálo by to za to. Inak, ostatné komponenty sú ok.

    popey je offline (nepripojený) popey

    popey
    pri skladackach odporucam davat pozor na kompatibilitu zariadeni, inak to moze mrznut, co nepotesi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.