Zavrieť

Porady

Velkoplosne kupelnove obklady (nekeramicke)

Ahojte, rad by som sa s vami poradil o vhodnych alternativach prerabky umakartoveho jadra. Chcem riesit jeho povrchovu upravu, povodne som bol rozhodnuty pre PVC panely, no tie su velmi krehke. Teraz mi pride suverenne najlepsi panel ABITIBI, kt. predavaju v Hornbachu al. Baumaxe za sialenych >60€ za panel. Material vsak vyzera super, je nesavy a povrchova uprava posobi kvalitnym dojmom, takmer nerozoznatelnym od dlazby. Posobi taktiez ze je dosiahnutelna skutocna vodotesnost a montaz je tiez nadhera vdaka lepeniu panelu 2.4x1.2m jednym smahom.
http://www.ekokupelne.eu/dl/Katalog ...D interier.pdf

Ja som objavil este Fibo Trespo, kde po mimochodom dlhom hladani stale nepoznam ani pribliznu cenu, no odradili ma spoje, kt. vyzeraju vyrazne nevodotesne.
Obycajne kachlicky tam davat nechcem, pretoze mi to pride uz vo finale s cenou prace podobne drahe a pritom to skor odpadne ako taky panel. Najma ak si vezmem do uvahy ze cele jadro sa predsalen hybe, ak sa napr. zavru dvere.

Poznate alternativne produkty s menej horibilnou sumou? Najlepsie ak sa to da kupit priamo v KE.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Na staré umakartové jadro by som to celoplošne nedával,

    z dovodu toho, že prerábkou jadra riešime najprv dispoziciu kúpelne, potom výmenu inštalácií /vodovodných , odpadových a elektrických/, tiež hygienu kupelne ako takú

    /obmedzenie tvorenia sa plesní a iných parazitov/

    a vzhľad je až nakoniec príjemným bonusom , ked su poriešené vyššie uvedené záležitosti,

    jedine ak, tak na najviac exponované miesta pri vani, a obklad by som ukončil nejakou /plastovou, kovovou / lištou.

    bamo je offline (nepripojený) bamo

    bamo
    Ja som komplet instalaciu/sanitu vymenil. Vsetky pofiderne miesta v umakarte vyrezal a nahradil osb doskou. Teraz mi ostava vyriesit uz len povrchovu upravu a co najlepsie sa zbavit nerovnosti.

    luana38 je offline (nepripojený) luana38

    luana38
    Potrebujem radu. Chcem si dat oblozit umakart bud plastovymi panelmi, alebo laminatovymi. Ktore by sste odborucali. urcite vyberat umakart nechcem, ani dispoziocne riesit inak nechcem. Umakart je zdravy, a nemam ziadnu pleisen v byte na roztdiel od tych, co si to dali vymurovat, padaju im strierky, maju plesne v kutoch.

    Ak mate osobnu skusenost s urcitym typom- uvitam.

    plast


    Laminat

    Velkoplosne kupelnove obklady (nekeramicke)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.