Zavrieť

Porady

myš s USB koncovkou

Mám jeden problémik - kúpil som si novú myš, má koncovku na USB - keď ju však zapojím, nejde - kurzor je v strede obrazovky a nehýbe sa......nefunguje to ani po reštarte ani po ničom..........potom som kúpil aj redukciu - SUB na PS - a ani tak´mi nechce ísť...........
keď opäť pripojím starú myš, funguje OK,
neviete, kde môže byť problém?
vopred ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A nemal by sa k tej myši nainštalovať aj ovládač?

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Myslím že ovládač je potrebný.
    Ale aj tak systém pri prvom spustení by mal rozpoznať že bol pripojený nový hardwér a pokúsiť sa nainštalovať univerzálne ovládače. Myš by potom nemala svoje niektoré funkcie (ako by ich mala po nainštalovaní ovládačov) ale nemalo by sa stať že nie je funkčná.
    Pozri v správcovi zariadení či nie je pri nej žltý výkričník. To by znamenalo že je nejaký problém a zariadenie nemôže správne pracovať.

    Predpokladajme že myš je funkčná.
    Skús takto:
    1.- V správcovi zariadení myš odobrať
    2.- Vypni PC
    3.- Pripoj konektor myši do niektorého portu USB
    4.- Spusti PC

    Pri štarte sysrému by ti ju Win (predpokladám že máš Windows) mal rozpoznať a napísať že "bol nájdený nový hardwér" a ponúknuť ti nainštalovanie ovládačov. Použí CD s ovládačmi od myši ak je k dispozícii, alebo daj vyhľadať ovládače na Internete ak je to možné. Alebo vyber niektorý z ponúkaných ovládačov zo systému - ale to väčšinou nie je ono. Ak má myš niektoré špeciálne tlačítka najlepšia voľba je inštalovať z priloženého CD.

    Pri inštalácii myši je trochu problém vo Windowse - dočasne je myš nepoužiteľná. Použi TAB; šípky a Enter .
    Naposledy upravil Stevo5 : 02.03.08 at 13:42

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.