Zavrieť

Porady

Vreckové na pracovnej ceste

Ahojte,

pocula som, ze vreckove z pracovnej cesty sa da dat do nakladov. No nenasla som v akej max. vyske je to mozne (ak je to vôbec mozne). Mozte mi v tejto oblasti pomoct? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Max 40%
    Zamestnanec má nárok min 5%

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Pri vyúčtovaní pracovných ciest sa riadime zákonom o cestovných náhradách:

    "§ 14 Vreckové

    Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste popri náhrade preukázaných potrebných vedľajších výdavkov [§ 4 ods. 1 písm. d)] vreckové v cudzej mene vo výške od 5 % do 40 % stravného ustanoveného podľa § 13 ods. 4 a 5."

    O konkrétnej výške stravného medzi 5 - 40 % rozhoduje vedenie, konateľ... ale celkom najlepšie je vypracovať krátky text internej smernice, t.j. pravidlá podľa ktorých sa bude postupovať... a potom to ľahko určí aj ekonóm-účtovník.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    julia205 Pozri príspevok
    Ahojte,

    pocula som, ze vreckove z pracovnej cesty sa da dat do nakladov. No nenasla som v akej max. vyske je to mozne (ak je to vôbec mozne). Mozte mi v tejto oblasti pomoct? Dakujem
    V počutom chýba to najdôležitejšie - vreckové sa poskytuje pri zahraničnej pracovnej ceste .

    julia205 je offline (nepripojený) julia205

    julia205
    Zamestnanec pracuje v KE, ma zivnost a bol na pracovnej ceste v TT. Bol tam mesiac. Bola to pracovna cesta ale nie zahranicna. Takze plati tiez tych 5-40%?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    julia205 Pozri príspevok
    Zamestnanec pracuje v KE, ma zivnost a bol na pracovnej ceste v TT. Bol tam mesiac. Bola to pracovna cesta ale nie zahranicna. Takze plati tiez tych 5-40%?

    Áno, bez .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    julia205 Pozri príspevok
    Zamestnanec pracuje v KE, ma zivnost a bol na pracovnej ceste v TT. Bol tam mesiac. Bola to pracovna cesta ale nie zahranicna. Takze plati tiez tych 5-40%?
    Ak to nebola zahraničná cesta, tak nie je nárok na vreckové.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    julia205 Pozri príspevok
    Zamestnanec pracuje v KE, ma zivnost a bol na pracovnej ceste v TT. Bol tam mesiac. Bola to pracovna cesta ale nie zahranicna. Takze plati tiez tych 5-40%?
    Vzhľadom na Tvoje profesionálne zameranie si dovolím doporučiť preštudovanie Zákona o cestovných náhradách .

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    julia205 Pozri príspevok
    Zamestnanec pracuje v KE, ma zivnost a bol na pracovnej ceste v TT. Bol tam mesiac. Bola to pracovna cesta ale nie zahranicna. Takze plati tiez tych 5-40%?
    Dotyčný bol na pracovnej ceste ako živnostník alebo ako zamestnanec?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.