Zavrieť

Porady

zavoškované pepína

Včera som obzerala moje krásne rastliny pepína gold, už začínajú kvitnúť, ale sú príšerne zavoškované. Otec mi poradil výluh zo žihľavy ( nechcem žiadny chemický postrek ), máte ešte nejaké typy ako na vošky ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    AlenockaS Pozri príspevok
    Včera som obzerala moje krásne rastliny pepína gold, už začínajú kvitnúť, ale sú príšerne zavoškované. Otec mi poradil výluh zo žihľavy ( nechcem žiadny chemický postrek ), máte ešte nejaké typy ako na vošky ?
    Výluh zo žihľavy je vynikajúci na všetky vošky, či na zelenine alebo okrasných rastlinách.
    Trošku je problém, aká koncentrácia sa má použiť, lebo záleží na " sile " žihľavového extraktu.
    Do veľkej nádoby sa natlačí žihľava a zaleje vodou. Po 2 - 3 týždňoch treba vyskúšať postriekať v koncentrácii 1 : 10, pokiaľ by to bolo slabé, tak zvyšovať na 1 : 5, prípadne 1 : 3 / 1 diel žihľavového extraktu a 3 diely vody/.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    terezamaria Pozri príspevok
    Výluh zo žihľavy je vynikajúci na všetky vošky, či na zelenine alebo okrasných rastlinách.
    Trošku je problém, aká koncentrácia sa má použiť, lebo záleží na " sile " žihľavového extraktu.
    Do veľkej nádoby sa natlačí žihľava a zaleje vodou. Po 2 - 3 týždňoch treba vyskúšať postriekať v koncentrácii 1 : 10, pokiaľ by to bolo slabé, tak zvyšovať na 1 : 5, prípadne 1 : 3 / 1 diel žihľavového extraktu a 3 diely vody/.
    po 3 týždňoch bude po pepínach
    keď nechceš chémiu,tak potom jedine lienku sedembodkovú
    ale vážne,hm,nechemické nič neviem....

    http://www.priateliazeme.sk/spz/files/2_2001.pdf

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Tabakový odvar je jedným z tradičných prípravkov, ktorý sa už dávno osvedčil proti voškám. 200 gramov fajkového tabaku sa nechá 24 hodín lúhovať v 5 litroch vody. Na druhý deň sa povarí dve hodiny pomalým varom. Po vychladnutí sa nieša s vodou v pomere1:1 Na 5 litrov odvaru sa pridáva 200 gramov rozvareného obyčajného, alebo mazľavého mydla.

    Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

    Milas265
    Nuž neviem..tieto "lektvary" varievala svokra,ale len preto,že bola lakomá...
    Bola presvedčená ,že to pomáha. Ano,ale iba vtedy ,keď je tam tej hávede
    málo...existujú aj postreky s účinkom iba jeden deň a sú rozložitelné,takže nezanechávajú v zemi nebezpečné zvyšky..ja by som išiel týmto smerom...
    variť jedine vykvasené slivky.. Apropó..ten tabak Taras Buľba bol najúčinnejší aj s mydlom,len som si privoňal a napínalo ma na tyčku. takže vošky odídu,alebo mravce ich prenesú na papriku

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    AlenockaS Pozri príspevok
    Včera som obzerala moje krásne rastliny pepína gold, už začínajú kvitnúť, ale sú príšerne zavoškované. Otec mi poradil výluh zo žihľavy ( nechcem žiadny chemický postrek ), máte ešte nejaké typy ako na vošky ?
    vylúhovaný cesnak a že vraj aj mydlová voda (neskúšal som)
    daj si do google

    trvalka je offline (nepripojený) trvalka

    trvalka
    Je to síce chémia ale vošky úspešne "zmývam" saponátovou vodou. Jar alebo iný saponát vlejem do vody aby riadne penilo a striekam kým sa vošky neodplavia. Používam najčastejšie na ruže.

    AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

    stále sa učím AlenockaS
    Urobila som si výluh zo žihľavy, do toho pridala mydlové vločky, ľudia to vám tak smrdí, že ja byť tou všou,tak vezmem nohy na plecia a padám .....ale k veci, myslím, že to trochu pomohlo, ovšem tých vošiek tam je tak strašne veľa, že budem musieť asi postrekovať každý deň, kým nezmiznú, rastlinkám to zdá sa zatiaľ nevadí, klop klop :-)

    zavoškované pepína

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.