Zavrieť

Porady

Zuctovanie preddavkov ZP

Dobry den,

opat dalsia otazocka do plena, na ktoru vas pekne prosim o odpoved

Budem robit rocne zuctovanie preddavkov do ZP ako SZCO. Ma sa to robit za rok 2005 (v zmysle 1. 1. 2005 - 31. 12. 2005) ano? Takze za rok 2005 som platila 910 mesacne. Teraz po porovnani s DP mi vyjde, ze budem musiet doplatit rozdiel. Len ako priklad, povedzme, ze mi vyslo, ze som mala platit 1200 mesacne. Takze budem musiet doplatit 290 x 12?

A teraz ma zaujima takato vec. Keby som bola v roku 2005 bola platila preddavky 1200 mesacne, 14400 Sk za rok, t.j. celu tuto sumu by som si odratala v danovom priznani od zakladu dane. Avsak ja som platila 910 a tak si odratam v danovom priznani iba 10920 Sk. Lenze po rocnom zuctovani doplatim rozdiel 3480 Sk a cely nasledujuci rok budem platit 1200 Sk mesacne.

Co vsak s tymito 3480 korunami? Nemozem si ich predsa dodatocne odratat zo zakladu dane alebo ano? Resp. prenesu sa mi do roku 2006 a tak si ich mozem odratat v danovom priznani za rok 2006?

Prosim poradte, som z toho uplny magor. Dakujem
Naposledy upravil Petka : 13.03.06 at 19:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Petka
    Dobry den,

    opat dalsia otazocka do plena, na ktoru vas pekne prosim o odpoved

    Budem robit rocne zuctovanie preddavkov do ZP ako SZCO. Ma sa to robit za rok 2005 (v zmysle 1. 1. 2005 - 31. 12. 2005) ano? Takze za rok 2005 som platila 910 mesacne. Teraz po porovnani s DP mi vyjde, ze budem musiet doplatit rozdiel. Len ako priklad, povedzme, ze mi vyslo, ze som mala platit 1200 mesacne. Takze budem musiet doplatit 290 x 12?

    A teraz ma zaujima takato vec. Keby som bola v roku 2005 bola platila preddavky 1200 mesacne, 14400 Sk za rok, t.j. celu tuto sumu by som si odratala v danovom priznani od zakladu dane. Avsak ja som platila 910 a tak si odratam v danovom priznani iba 10920 Sk. Lenze po rocnom zuctovani doplatim rozdiel 3480 Sk a cely nasledujuci rok budem platit 1200 Sk mesacne.

    Co vsak s tymito 3480 korunami? Nemozem si ich predsa dodatocne odratat zo zakladu dane alebo ano? Resp. prenesu sa mi do roku 2006 a tak si ich mozem odratat v danovom priznani za rok 2006?

    Prosim poradte, som z toho uplny magor. Dakujem


    Doplatok zdravotnej poisťovne bude výdavkom roku 2006 a tým Ti zníži daňový základ danom roku .
    Naposledy upravil Zita5 : 14.03.06 at 10:43

    Petka je offline (nepripojený) Petka

    Petka
    Dakujem.

    A co sa tyka toho obdobia, ktore teraz uvadzam v rocnom zuctovani ZP, ma to byt 1. 1. 2005 - 31. 12. 2005 ?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Petka
    Dakujem.

    A co sa tyka toho obdobia, ktore teraz uvadzam v rocnom zuctovani ZP, ma to byt 1. 1. 2005 - 31. 12. 2005 ?
    Áno .

    Zuctovanie preddavkov ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.