Zavrieť

Porady

ukoncenie roka

kedze som si uz ponahadzoval vsetky faktury a blocky za december a aj banku, chcel som uzavret rok v Money S3. Chcel som aj vytlacit danove priznanie a vsetky tie veci ale to som uz nenasiel...vie mi niekto poradit kde to je?

A este sa trapim s jednym problemom. Money, vsade vypisuje len hospodarsky vysledok, mne vsak odberatelia dlzia vacsinu z tych penazi dlzia. Neviem ako to je v podvojnom uctovnictve, treba platit dan aj z penazi ktore som neprijal?
to viem ze je to tak pri DPH, ale pri dani o tom neviem...


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kvak19
    A este sa trapim s jednym problemom. Money, vsade vypisuje len hospodarsky vysledok, mne vsak odberatelia dlzia vacsinu z tych penazi dlzia. Neviem ako to je v podvojnom uctovnictve, treba platit dan aj z penazi ktore som neprijal?
    to viem ze je to tak pri DPH, ale pri dani o tom neviem...


    Dakujem
    Zjednodušene povedané v PÚ vchádzajú do výnosov, všetky Tvoje vystavené /odberateľské faktúry/ bez ohľadu, či boli alebo neboli uhradené, t.j. všetky /aj tie nezaplatené/ podliehajú dani z príjmu PO.

    kvak19 je offline (nepripojený) kvak19

    kvak19
    Evinka, dakujem za odpoved, aj ked ma teda moc nepotesila, bo budem muset teda niekde nahrabat peniazky na zaplatenie dane som povodne ratal s tym ze dan sa plati iba z prijatych peniazkov...

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    TO GRATULUJEM!!!
    Ja idem robiť uzávierku po prvý krát a to ešte ani neviem čo mám robiť. Na teraz by som chcela vedieť:
    -chcela by som len previesť z roku 2006 do roku 2007 BANKU-jej stav aby som už mohla účtovať v roku 2007 v banke čo mi odchádza a prichádza už na účet. Dá sa to nejako bez uzávierku roku?
    - potom pri uzávierku, čo treba všetko mať uzavreté aby to bolo v poriadku?

    Janca1 je offline (nepripojený) Janca1

    Janca1
    Maxinka, prevod do nového roku môžeš robiť hocikedy a koľkokrát chceš. Nemusíš mať ukončený starý rok, urob si však pre istotu vždy pred prevodom zálohu.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Janca1
    Maxinka, prevod do nového roku môžeš robiť hocikedy a koľkokrát chceš. Nemusíš mať ukončený starý rok, urob si však pre istotu vždy pred prevodom zálohu.
    V JÚ to viem spraviť, lebo to robievam, ale týka sa to aj PÚ? Neviem ako to mám urobiť v PÚ?Prosím poradiť!

    Janca1 je offline (nepripojený) Janca1

    Janca1
    [quote=kvak19]kedze som si uz ponahadzoval vsetky faktury a blocky za december a aj banku, chcel som uzavret rok v Money S3. Chcel som aj vytlacit danove priznanie a vsetky tie veci ale to som uz nenasiel...vie mi niekto poradit kde to je?


    Danové priznanie z money bohužiaľ nevytlačíš, cigler má na to druhý program Tex edit a cez ten dokážeš potom urobiť DP aj všetky prílohy tak že si údaje prenesieš z Money.

    Janca1 je offline (nepripojený) Janca1

    Janca1
    Maxinka
    V JÚ to viem spraviť, lebo to robievam, ale týka sa to aj PÚ? Neviem ako to mám urobiť v PÚ?Prosím poradiť!

    prepni sa do roku 2006 a cez cestu Uctovcnictvo- Uzavierkove operacie -Uzavierka roka - Nasledne si vyber rok 2007 a urob prevod.
    Môžeš ho robiť koľkokrát chceš, udaje ktoré teraz nahadzuješ do 07 sa Ti nestratia iba sa Ti budú prepisovať počiatočné stavy. Ale opakujem pre istotu vždy záloha.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Janca1
    prepni sa do roku 2006 a cez cestu Uctovcnictvo- Uzavierkove operacie -Uzavierka roka - Nasledne si vyber rok 2007 a urob prevod.
    Môžeš ho robiť koľkokrát chceš, udaje ktoré teraz nahadzuješ do 07 sa Ti nestratia iba sa Ti budú prepisovať počiatočné stavy. Ale opakujem pre istotu vždy záloha.
    ĎAKUJEM!!!

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    Janca1
    prepni sa do roku 2006 a cez cestu Uctovcnictvo- Uzavierkove operacie -Uzavierka roka - Nasledne si vyber rok 2007 a urob prevod.
    Môžeš ho robiť koľkokrát chceš, udaje ktoré teraz nahadzuješ do 07 sa Ti nestratia iba sa Ti budú prepisovať počiatočné stavy. Ale opakujem pre istotu vždy záloha.
    Myslis si Janca, ze mozem nahodzovat v novom roku napr. fa a neskor urobit prevod zaciatocnych stavov, bez toho aby bol poruseny dennik? Myslim tym, aby zac. stavy boli v riadku -1.

    Dik

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Letavska
    Myslis si Janca, ze mozem nahodzovat v novom roku napr. fa a neskor urobit prevod zaciatocnych stavov, bez toho aby bol poruseny dennik? Myslim tym, aby zac. stavy boli v riadku -1.

    Dik
    Ahoj, to navedenie stavov môžeš kľudne urobiť kedykoľvek. Denník sa ti tým vôbec neporuší. Hlavne ak máš tých stavov viacej, tak si dávaj pozor pri nahadzovaní, aby si sa nepomýlila, lebo nedá sa opraviť len jeden záznam v počiatočných stavoch, ale je potrebné všetky zrušiť a naviesť ich ešte raz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.