Zavrieť

Porady

Čo sa dá/nedá namontovať na sádrokarón? (sanita)

Budem rekonštruovať jadro v byte. Zvolila by som sádrokartón, ale na nete sa píše že naň nie je možné namontovať/zavesiť sanitu. Čo to obnáša? Napr. umývadlo je mi jasné že sa nebude dať, ale napr. batéria vaňová a umývadlová, alebo zrkadlo... aké veci sádrokartón udrží?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Vieš zavesiť aj sanitu, ale musíš vedieť kde presne bude aby tam bola konštrukcia na to .
    Prečo chceš riešiť kúpelnu sadrokartonom? Ved z iporiek je to rýchlo a cenovo myslím, že až taký rozdiel nie je ...

    Doplnenie :
    čo sa týka elektriny a rozvodov vody v iporkách tak to s prepačením so šrubovákom vyškrabeš. Je to úplne mäkký materiál na také škrabanie, nie je to pracné. A navyše vieš tam dať čistý kábel a zasadrovať.
    Ak dáš sadrokarton tak potrebuješ dávať kábel do chráničky aby náhodou sa niečo nestalo a to je oveľa pracnejšie ako šrubovákom si vyškrabať drážku.
    Naposledy upravil Xanti : 29.07.13 at 10:39
    kvjetecko nemusí sa doňho sekať elektrina.... a všetci vravia že je to lacnejšie - ponuku ešte nemám, tak neviem aká je realita. hlavne je to čistejšia robota.... ale v podstate nie som zásadne za sádrokartón.
    Xanti doplnila som príspevok.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    v tomto nie som fakt odbornik, no ked som bola v Amerike, tam vsetky domy stavaju s takych materialov. Maju na tom zavesene aj kuch.,linky, kupelna normalne, asi sa to da, tou konstrukciou zaistit. Tiez som pozerala, ako to robia, ze dom mali za mesiac pod strechov komplet.

    Čo sa dá/nedá namontovať na sádrokarón? (sanita)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.