Zavrieť

Porady

Stary dom - nová omietka - vlhnutie

Dobry den,

chcel by som sa spytat, ci nemate skusenosti s omietanimi starych stien, kde pred tym boli zvlhnute a zaplesnene steny, ci neexistuje nejaky pripravok, ktory sa da pridat do novej omietky a zabranuje navratu plesni...

Vdaka.

Jozef
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    A tie teraz už nie sú tie steny plesnivé a zvlhnuté.Odstránili ste pliesne a príčinu vlhnutia ,alebo nie?

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    220870 Pozri príspevok
    A tie teraz už nie sú tie steny plesnivé a zvlhnuté.Odstránili ste pliesne a príčinu vlhnutia ,alebo nie?
    Tak tak, pokial niesu steny odizolovane a suche, tak je jedno co date do omietok. A navyse...kto by chcel takto "maskovat" tie steny? Ved je len otazka casu, kym by aj nova omietka bola na tom rovnako.

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    Veru, treba si to najprv odizolovať, inak budeš mať problémi ako my. Prečítaj si aj niektoré moje príspevky a uvidíš, aké problémi Ťa bez toho čakajú. A nehovorím o vyhodených peniazoch.

    Petra 246 je offline (nepripojený) Petra 246

    Petra 246
    Ano, existuje nater, ale pôvodna omietka sa musi odstranit do zakladu, na zklad sa aplikuje tento nater, ktorý zreaguje s vlhkosťou muru a zabranuje prenikaniu dalsej vlhkosti. Potom sa moze naniest nova omietka. Som zivnostnik a zaoberam sa hydroizolaciou stavieb od zakladov po strechy. Pouzivam vyrobky od greckej firmy ISOMAT.

    Jaleš je offline (nepripojený) Jaleš

    Jaleš
    ja mam stymto taktiez skusenost, vlhnutie sa da predlzit napriklad sanačnou omietkou a naslednou penetraciou, to znamena ze nebudete musiet malovat kazdy rok ale povedzme kazde 4 roky no najlepsie je zainvestovat a zbavit sa toho hned na zaciatku podrezaním alebo navrtnim dier a naplnenim tekutim silikonom alebo sanačním krémom ... zvlhnute miesta opravit sanacnou omietkou a NEMALOVAT duluxovimi a vodou umyvatelnimi farbami !!! zabranuju dychat stene a to proces vlhnutia iba zrychluje ... najucinejsie a najlepsie v tomto pripade su obycajne lacne farby npr. Primalex polar ... na plesen je asi najlepsie klasicke savo tolko s vlastnej skusenosti akurat prerabam dalsi mokry stary dom na bar tak drzte palce drzim aj ja vam nech uz vam to nevlhne tam kde nema

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Životnosť týchto náterov a silikónov je viac ,ako diskutabilná .Mne známe hmoty majú len čiastočnú účinnosť .Všetky tieto látky časom reagujú zo solami obsiahnutými v presakújúcej vode.Životnosť týchto látok je od 10 do 40 rokov.Potom je nutný buď reparát ,alebo odstránenie príčin,nie prekrývanie dôsledkov.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Dôležité je vedieť aj to, z akého materiálu je stena...lebo ak máte nepálenú tehlu, dôkladným odizolovaním by ste nepálenej tehle moc nepomohol
    Naposledy upravil pepa78 : 01.02.10 at 14:13

    Stary dom - nová omietka - vlhnutie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.