Zavrieť

Porady

Stavebný odpad z úpravy bytového jadra

Prerábal som bytové jadro bez zásahu do nosných častí bytového domu.
Stavbu som ohlásil na mestskom úrade,prišlo mi povolenie.
Asi po mesiaci mi poslali výzvu aby som im predložil doklad o likvidácií stavebného odpadu. Ja som ale odpad (umakartové steny)daroval známym na stavbu búdky na náradie, vaňu som využil u rodičov v záhrade na
zavlažovanie a staré WC u babky na dedine. Takže ten doklad nemám.
Ako mám postupovať ?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Podla mna staci cestne vyhlasenie, ze ste odpad darovali. Osobne zajst na mestsky urad a prekonzultovat problem. Za normalnych okolnosti je treba objednat velkoobjemovy kontajner.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Ten veľkoobjemový kontajnter nie je potrebný. Ja som robila prestavbu, odpad mi odniesli na jednej multikáre na smetisko, vypýtala som si doklad od správcu smetiska, že som tam odpad odovzdala.

    V tvojom prípade asi pomôže len to čestné vyhlásenie.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak sa nič v poslednom čase nezmenilo.Tak podľa našich slávnych zákonov má každý člen domácnosti nárok na vyprodukovanie 1 m3 tzv. malého stavebného odpadu za 1 kalendárny rok. To jest.Počet členov vašej domácnosti krát 1m3 =?
    O bezplatnú likvidáciu tohto odpadu je povinná sa postarať ( zo zákona)obec. Samozrejme že konkrétna osoba ktorá má nejký stavebný odpad je povinná túto vec vopred nahlásiť na dotyčný obecný úrad.A obec je povinná zabespečiť jej bezplatnú likvidáciu v rozmedzí daných kubíkov. Ak je tých kubíkov viac tak rozdiel dopláca objednávateľ likvidácie.Viem že ak sa ludia chcú tak sa dohodnú, a viem aj o takom prípade že starosta obce dal odviezť aj viac kubíkov ako mu prikazoval zákon s tým ,že dotyčná osoba niekoľko rokov dozadu túto službu od obce nepožadovla a konkrétne kubíky vynásobili ešte aj ušlími rokmi. Zákon to nezakazuje.
    Ak by som vám mohol poradiť .Zožente si nejaký stavebný bordel a nahláste to na obecnom úrade a požiadajte o jeho bezodkladnú a bezplatnú likvidáciu, a následne im doklad o likvidácii pošlite ako potvrdenie o likvdácii vašeho bytového jadra.
    NA SLOVENSKU JE TO TAK!

    JaDo je offline (nepripojený) JaDo

    JaDo
    U nás to bez problémov a zadarmo preberie zberný dvor, ktorý má každá obec.
    A dokonca tí zamestnanci radi prídu s multikárou pre odpad z byt. jadra, pretože je tam niečo železa a môžu to odovzdať. Nič za tú prepravu nechcú.
    Ja by som išla za pracovníkom zberného dvora a dohodla sa s ním.

    Stavebný odpad z úpravy bytového jadra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.