Zavrieť

Porady

Rozhodujúce obdobie

Dobrý deň pán Mihál,
veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o vysvetlenie a radu pri vypočítaní materskej, na ktorú by som chcela nastúpiť 16.2.2011 (t.j. 6 týždňov pred pôrodom).
Som SZČO od roku 2002 a platím mesačné odvody z minimálnej mzdy (odvody mám v správnej výške a sú vysporiadané nakoľko som ich konzultovala so sociálnou poisťovňou). K 31.1.2011 pozastavím živnosť a nebudem vykonávať zárobkovú činnosť (žiadnu).
V decembri 2010 som sa zamestnala na hlavný pracovný pomer na 3 pracovné dni, kde som platila odvody z maximálnej čiastky. Pracovný pomer je už ukončený v skúšobnej lehote - dohodou.

Vôbec netuším aké je moje rozhodujúce obdobie, keďže som mala dva príjmy.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Katatrína_P
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Rozhodujúce obdobie bude r. 2010 celý.

    P.S.: Jožko asi teraz veľa času na poradu nemá, nakoľko má dosť starosti na ministerstve....

    ETIKETA porady

    7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Rozhodujúce obdobie bude r. 2010 celý.

    P.S.: Jožko asi teraz veľa času na poradu nemá, nakoľko má dosť starosti na ministerstve....

    ETIKETA porady

    7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    Určite som nechcela nikoho uraziť a zvlášť tých, ktorí mi chcú pomôcť.
    Ešte raz ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jasné v pohode. Som chcel len trošku odľahčiť tému.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.