Zavrieť

Porady

cennik s alebo bez dph

dobry den.
neviete mi poradit, ci by som mala podla noveho zakona uvadzat v nasom cenniku tovarom a sluzieb tovar s DPH alebo este moze ostat bez DPH s formulkou "ceny su bez dph" ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    kanska1 Pozri príspevok
    dobry den.
    neviete mi poradit, ci by som mala podla noveho zakona uvadzat v nasom cenniku tovarom a sluzieb tovar s DPH alebo este moze ostat bez DPH s formulkou "ceny su bez dph" ?
    Uvádzaj ceny vrátane DPH.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    kanska1 Pozri príspevok
    dobry den.
    neviete mi poradit, ci by som mala podla noveho zakona uvadzat v nasom cenniku tovarom a sluzieb tovar s DPH alebo este moze ostat bez DPH s formulkou "ceny su bez dph" ?
    Pre firmy - aj ceny bez DPH, a pre konečných spotrebiteľov - občanov, zásadne s DPH.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    nemate nahodou niekto skusenost s pripadom ked mame cennik v ceskych korunach od svojich obchodnych partnerov z Ciech a chceme ceny preratat na slovenske koruny...aky kurz mame pouzit, nejaky celorocny priemer alebo mesacny?

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    Záleží na tom pre koho je cenník určený:
    - ak pre obyčajného občana musí byť s DPH
    - ak pre občana a pocenciálne aj pre firmu môže byť (napríklad v tvojom záujme) menším písmom uvedená cena bez DPH.
    Ale tým výraznejším tam musí byť cena pre občana čiže s DPH
    - ak je cenník výlučne určený iba pre firmu je dovolené uvádzať bez DPH väčším písmom.
    Ale aj vo vlastnom záujme môžeš tam dať menším písmom s DPH
    Potom musíš mať zabezpečené že bežný občan k tvojmu tovaru nemá prístup (METRO atď...)

    - Nemôžeš mať cenník bez DPH a nemať tam spomenuté že je to cenník bez DPH
    - Nemôžeš mať veľkoobchodný cenník a nemať to tam spomenuté že je to veľkoobchodný cenník.

    - cenník kde nieje nič spomenuté sa automaticky považuje za cenník
    s DPH a cenník maloobchodný.
    - Nemôže sa stať že niekto prejde 100km k vám s vašim cenníkom a povie
    "toto mi predajte za túto cenu"
    a vy mu poviete
    "no ale k tejto cene sa pripočítava DPH 19% a 30% rabat"
    a urobíte z neho blbca
    "toto ste nevedeli ?"

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    ja viem ako to je s cenou s dph ale pytala som sa co s cenami ked su v ceskych korunach....

    mam ich prepocitat kurzom kedy prisla faktura ?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pokiaľ sa jedná o cenník, prepočítala by som to priemernou ročnou cenou. V prípade zvýšenia ceny, by som to prepočítala potom aktuálnym kurzom, s tým že platnosť cien by som vyznačila na cenníku.

    Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

    snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac Ivánuška
    a viete mi prosím poradiť v ktorom paragrafe zákona sa hovorí o tomto cenníku?

    Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

    snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac Ivánuška
    ešte ja. nasla som v zakone o cenách 18/1996 že ceny maju byť uvedené s DPH , nie je tam rozlíšené či je to konečný spotrebitel alebo firma..

    cennik s alebo bez dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.