Zavrieť

Porady

Co znamena "pred bytom matky" v rozsudku?

Dobry den,

priatel ma v rozsudku na upravu styku s maloletym (ma syna s byvalou priatelkou) napisane, ze si ma dieta vyzdvihnut pred bytom matky. Ta si ale nasla noveho priatela, ktory byva od naseho mesta cca 200 km a tvrdi, ze si ma pre syna prist tam.

Velmi by ma zaujimalo, ci sa pod pojmom "pred bytom matky" mysli jej trvale bydlisko, alebo si pokazde bude musiet prenho chodit k jej priatelovi, kedze v sucastnosti travi vacsinou casu tam?

Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nasla som:

    http://www.detskyombudsman.sk/najnovsie-odpovede

    Matka a otec sú pri výkone rodičovských práv a povinností zásadne rovnoprávni. Každý z rodičov môže svoje dieťa samostatne zastupovať v bežných veciach, rovnako môže v bežných veciach samostatne spravovať majetok dieťaťa a aj rozhodovať o otázkach jeho výchovy. Avšak v iných ako bežných veciach je potrebné, aby sa rodičia dohodli. Preto treba rozlišovať, či sa rodičia nedohodli v podstatnej alebo nepodstatnej veci súvisiacej s výkonom rodičovských práv a povinností. Za podstatné veci sa považuje napríklad vysťahovanie maloletého dieťaťa do cudziny, správa jeho majetku, štátne občianstvo maloletého dieťaťa, udelenie súhlasu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti a príprava na budúce povolanie (rozhodovanie o výbere základnej školy). Pokiaľ sa rodičia nedohodnú o podstatných veciach súvisiacich s výkonom rodičovských práv a povinností, rozhodne na návrh niektorého z rodičov súd.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    jej trvale bydlisko. ak si ho prehlasi tak priatel ma smolu. svagrinna tiez byvala mimo trv.bydl. a vzdy nosila maleho domov aby bola splnena litera rozsudku.
    Dakujem za odpoved. Ona sice tvrdi, ze si zmenila trvale bydlisko k nemu, ale my vieme, ze klame (dali sme si to zistit cez znamych v jednej statnej institucii)

    Len nas miatlo,ze v rozhodnuti nie je specifikovane, co sa tym bytom matky mysli.. takze teraz nam nic ine nezostava, ako pokazde hlasit policajtom a na socialku, ze brani styku s dietatom, aj ked to je boj s veternymi mlynmi...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    kaco11 Pozri príspevok
    jej trvale bydlisko. ak si ho prehlasi tak priatel ma smolu. svagrinna tiez byvala mimo trv.bydl. a vzdy nosila maleho domov aby bola splnena litera rozsudku.
    Mna by celkom zaujimalo, ci v takomto pripade moze synovi zmenit trvaly pobyt o 200 km dalej bez otcovho suhlasu.
    Viem, ze na vystahovanie do zahranicia s dietatom je potrebny suhlas druheho z rodicov, ale je potrebny aj pri stahovani 200 km ?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ivka70 Pozri príspevok
    Mna by celkom zaujimalo, ci v takomto pripade moze synovi zmenit trvaly pobyt o 200 km dalej bez otcovho suhlasu.
    Viem, ze na vystahovanie do zahranicia s dietatom je potrebny suhlas druheho z rodicov, ale je potrebny aj pri stahovani 200 km ?
    Mám pocit, že nepotrebuje súhlas druhého rodiča.

    Ale ak je v súdnom rozhodnutí napísané, že pred bytom matky a tá sa presťahuje. Asi by som dala návrh na súd na úpravu styku s dieťaťom, nakoľko sa zmenili podmienky v bývaní, zmena trvalého pobytu matky s dieťaťom. A žiadala by som menej časté návštevy ale dlhšie. Aby dieťa netrpelo presúvaním sa medzi rodičmi.

    Co znamena "pred bytom matky" v rozsudku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.